راینوپلاستی

با توجه به اینکه بینی در مرکز صورت قرار دارد زیبا بودن بینی بر روی زیبایی کل چهره تاثیرگذار است ، به همین دلیل راینوپلاستی یا جراحی پلاستیک بینی برای رفع مشکلات بینی و زیبایی فرم بینی انجام می شود. بینی بر اثر ضربه ، عفونت های مکرر یا مشکلات مادر زادی و غیره دچار مشکلاتی در عملکرد بینی می شود و فرم بینی نیز دستخوش تغییرات می شود. گاهی مشکلات بینی باعث تداخل در عملکرد تنفسی می شوند و مشکلات جدی را برای افراد به وجود می آورند که برای رفع آن ها بهترین روش انجام عمل جراحی بینی در تبریز است. در مواقع دیگری فرم بینی بر اثر حادثه یا ضربه تغییر می کند که از زیبایی بینی و در نهایت از زیبایی چهره کاسته می شود ، در این موارد نیز انجام این جراحی زیبایی روش مناسب و ثمر بخشی برای اصلاح فرم بینی است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با ادامه این مقاله از دکتر حمیرا رشدی ، جراح بینی تبریز همراه باشید.

 

راینوپلاستی

رایج ترین دلایل انجام راینوپلاستی

 • گوشتی بودن بینی
 • تناسب نداشتن بینی با دیگر اجزای صورت
 • انحراف تیغه بینی
 • پولیپ بینی
 • برداشتن قوز روی بینی
 • رفع مشکلات تنفسی
 • کج بودن بینی
 • زیبایی فرم بینی

انواع راینوپلاستی

 • رینوپلاستی بسته : در روش جراحی بینی بسته دکتر عمل بینی دید مستقیم به ساختار بینی ندارد زیرا برش ها از داخل بینی زده می شود.
 • رینوپلاستی باز : در روش عمل بینی باز برش بر روی کلوملا ، ستون بین دو پره بینی ، زده می شود و پوست به طور کامل از ساختار بینی جدا می شود ، به همین دلیل جراح بینی بر روی ساختار بینی دید و تسلط کامل دارد. برخی از جراحان معتقدند در روش راينوپلاستي باز به علت اینکه پزشک بینی دید مستقیم به غضروف و استخوان بینی دارد درصد خطا بسیار کمتر از راینوپلاستی بسته است.

 

 

انواع بینی مناسب برای جراحی

بینی های افراد با توجه به ویژگی های ساختاری آن ها به دو نوع استخوانی و گوشتی تقسیم می شود که ما در ذیل توضیحات مفصلی در رابطه با نوع گوشتی را خدمت تان شرح داده ایم.

بینی گوشتی

نوع گوشتی که بینی آفریقایی مثال بارزی از آن می باشد پوستی با صخامت زیاد و غدد چربی فراوان داشته، ساختمان آن که متشکل از استخوان و غضروف است از استحکام زیادی برخوردار نبوده و ضعیف است. دقیقاً به همین دلیل نمی توان آن را به فرم فانتزی جراحی کرد و فقط قابل جراحی به فرم طبیعی و در برخی موارد فرم نیمه فانتزی می باشد. بازگشت بینی به فرم اولیه یکی از نگرانی های شایع افراد در رابطه با جراحی بینی گوشتی می باشد زیرا در گذشته که علم پزشکی به میزان کافی پیشرفت نکرده بود بینی ها اغلب به شکل اولیه خود باز می گشتند اما امروزه دکتر حمیرا رشدی ، جراح بینی تبریز و سایر جراحان بینی با استفاده از تکنیک های مخصوص مثل گرافت گسترش دهنده، ناحیه نوک، تیغه و جلو بینی که دارای بیشترین ضعف و مشکل هستند را علاوه بر فرم دهی بینی ، تقویت کرده و بدین ترتیب از بازگشت بینی به فرم اولیه جلوگیری می کنند.

حفظ تناسب بینی از جمله مهم ترین مسائلی است که باید حین راینوپلاستی بینی گوشتی مورد توجه قرار بگیرد. اگر انحنای زیادی روی ناحیه پل بینی ایجاد شده یا اندازه آن بیش از حد کوچک شود علاوه بر بدشکل شدن بینی ممکن است در آن مشکلات تنفسی نیز ایجاد گردد. ساختار شکننده بینی گوشتی که در فوق به آن اشاره کردیم، جراحی را برای پزشک دشوار می کند. همچنین عوارض عمل بینی گوشتی شدیدتر و بیشتر از راینوپلاستی بینی استخوانی بوده و مدت زمانی بیشتری در مقایسه با رینوپلاستی بینی استخوانی برای رفع این عوارض زمان نیاز است.

 

راینوپلاستی

مراقبت های بعد از راینوپلاستی

پی از انجام جراحی بینی ، نکات مراقبتی وجود دارد که رعایت آن ها باعث می شود تا نتیجه عمل بینی تحت تاثیر قرار نگیرد و فرد به خوبی دوره نقاهت را بگذراند. نکات مراقبتی در هر فردی متفاوت است زیرا نوع پوست بینی و ضخامت پوست از عوامل تاثیرگزار در دوره بهبود بینی هستند به همین دلیل برای مطلع شدن از نکات دقیق مراقبتی باید با بهترین جراح بینی تبریز صحبت کنید ولی در ادامه ، نکات مراقبتی مهم ذکر می شود .

 • عدم خوابیدن به شکم و پهلو
 • عدم خندیدن زیاد
 • عدم خمیازه های طولانی
 • پرهیز از انجام فعالیت های سنگین و ورزشی
 • پرهیز از استعمال دخانیات و مشروبات الکلی
 • مصرف غذاهای نرم ودر اصل پیروی از رژیم غذایی نرم
 • عدم خم کردن سر و عمود نگه داشتن سر
 • هنگام استراحت سر باید کمی بالاتر از بدن باشد .

نکته مهمی که پس از عمل زیبایی بینی وجود دارد در ارتباط با استحمام است به دلیل تاثیر داروهای بیهوشی بهتر است روز اول استحمام نکنید زیرا امکان دارد افراد در روز اول هوشیاری کامل خود را به دست نیاورند . ۷ روز پس از جراحی راینوپلاستی ، اسپلینت بر روی بینی قرار دارد و نباید خیس شود به همین دلیل نباید صورت شسته شود . در صورت استحمام از خیس کردن صورت پرهیز کنید و از دستمال های مرطوب برای تمیز کردن صورت استفاده کنید.

 

راینوپلاستی

هزینه راینوپلاستی در تبریز

با توجه به نوع بینی و نوع جراحی که باید بر روی بینی انجام شود هزینه ها متغیر می باشد ، به همین علت برای تعیین هزینه بهتر است به پزشک بینی مورد نظر مراجعه کنید. برای مشاهده بینی های جراحی شده توسط دکتر حمیرا رشدی ، بهترین جراح بینی در تبریز ، به گالری تصاویر در سایت ایشان و صفحه رسمی اینستاگرام دکتر رشدی مراجعه فرمایید.

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Scroll to Top
Call Now Button