عمل جراحی بینی

عمل جراحی بینی

بینی در زیبایی صورت نفش مهمی دارد و مرکز صورت است به همین دلیلی بهبود ظاهر بینی تاثیر مثبتی در زیبایی چهره دارد و با توجه به این موضوع عمل جراحی بینی در بین مردم محبوبیت پیدا کرده است.

به نسبت جراحی های زیبایی دیگر مانند جراحی زیبایی و درمانی گوش ، جراحی پلک و غیره ، جراحی بینی طرفدار بیشتری دارد و افراد برای رفع کوچکترین مشکل بینی نیز اقدام به رینوپلاستی می کنند تا زیبایی صورت افزایش یابد.

دکتر حمیرا رشدی ، بهترین جراح بینی در تبریز هستند و مهارت بالایی در انجام جراحی بینی طبیعی و جراحی بینی فانتزی دارند.

مشاهده نمونه کارهای جراح بینی می تواند مهم ترین مدرک برای اثبات مهارت باشد.

جراحی بینی دو کاربرد دارد : جراحی زیبایی بینی و جراحی درمانی بینی .

جراحی درمانی و جراحی زیبایی بینی را می توان به طور همزمان نیز انجام داد.

عمل جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی مرتبط با فرم بینی است .

هنگامی که بینی هیچ مشکلی در عملکرد ندارد و فقط بد فرم است این نوع جراحی انجام می شود.

رفع قوز بینی ، رفع بزرگ بودن بینی و رفع افتادگی نوک بینی از بیشتری دلایل انجام جراحی زیبایی بینی هستند.

جراحی درمانی بینی

هینگامی که بینی فرم خوبی دارد ولی بیمار دچار مشکلاتی در عملکرد بینی است این نوع از جراحی بینی انجام می شود.

البته در اغلب موارد مشکل در علکرد بینی و فرم بینی همزمان است و اگر بیمار تمایل داشته باشد در حین درمان بینی ، فرم بینی نیز تغییر می کند.

انحراف بینی ، پولیپ بینی رایج ترین دلایل انجام جراحی درمانی بینی هستند.

عمل جراحی بینی

کاندیدای مناسب عمل جراحی بینی

همه افرادی که در ظاهر بینی شان دارای ایراداتی همچون قوز هستند برای انجام عمل جراحی بینی مناسب نبوده و فقط افرادی که دارای شرایط زیر باشند می توانند برای انجام این جراحی زیبایی اقدام کنند:

افرادی که به اختلالات روحی دچار نیستند:

برخی از افراد در بینی خود هیچ ایرادی ندارند با این حال هنگام ایستادن مقابل آینه گمان می کنند که به طور مثال بینی شان بیش از حد بزرگ بوده یا سوراخ های بینی با هم تقارن ندارند، این افراد دچار وسواس بوده و به طور مداوم در حال بررسی تقارن اجزای صورت خود هستند یا ممکن است به اختلال بد شکل پنداری دچار بوده و با اینکه در اجزای بدن خود کوچکترین ایرادی ندارند همیشه در حال ایرادگیری از خود هستند.

اینگونه افراد حتی بعد از جراحی بینی نیز از ظاهر خود راضی نخواهند بود به همین علت جراحی بینی به آن ها توصیه نمی شود.

در طرف دیگر افراد افسرده قرار دارند که دچار این باور اشتباه هستند که با جراحی بینی اوضاع روحی شان رو به بهبود خواهد رفت در صورتی که نه تنها این چنین نیست بلکه ممکن است استرس های ناشی از عمل زیبایی بینی موجب وخیم تر شدن وضعیت روحی آن ها نیز شود.

افرادی که به بیماری های مزمن مبتلا نیستند:

در جراحی بینی حفظ سلامت بیمار و عملکرد تنفسی او بر هر مسئله دیگری اولویت دارد؛ ابتلا به برخی بیماری های در گذشته یا مبتلا بودن به آن ها در حال حاضر ممکن است در حین جراحی بینی مشکل ساز شده یا بعد از انجام این عمل زیبایی برای فرد مشکلاتی به وجود بیاورد.

خانم هایی که در دوران شیردهی و بارداری قرار ندارند:

همانطور که می دانید برای انجام جراحی زیبایی بینی لازم است تا بیمار تحت بیهوشی قرار بگیرد، اگر مادر شیرده یا باردار باشد امکان بروز مشکل در اثر مواد بیهوشی در نوزاد یا جنین وجود خواهد داشت به همین علت بهتر است خانم های باردار و شیرده از انجام هر نوع جراحی یا روش زیبایی که الزامی به انجام آن ها وجود ندارد خودداری کنند.

 

عمل جراحی بینی

 

افرادی که پوست بینی شان با کیفیت است:

اگر پوست بینی بیش از اندازه ضخیم بوده، میزان بافت های چربی زیر آن زیاد و غدد چربی فراوانی داشته باشد نتیجه جراحی بینی چندان مطلوب نخواهد بود.

دیگر کاندیداهای مناسب عمل جراحی بینی عبارتنداز:

  • افرادی که کما ل طلب نبوده و ایده آل گرا نیستند.
  • اشخاصی که از جراح بینی توقعات معقول داشته و به دنبال شبیه سازی نمی باشند.
  • اشخاصی که می توانند به مدت ۲ هفته قبل و بعد از جراحی بینی از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی دست بکشند.
  • افرادی که از نظر روحی و جسمی به بلوغ رسیده اند.

بعد از عمل بینی

یکی از نکات حائز اهمیت بعد از جراحی بینی ، عدم بروز عوارض و رضایتمندی بیمار از نتیجه جراحی بینی است .

در جلسات مشاوره نکات مراقبتی به بیمار گفته می شود که باید در طی دوره نقاهت رعایت شوند ولی در صورت فراموش کردن نکات مراقبتی می توانید با جراح بینی به طور مجدد صحبت کنید .

برای آن که ساختار بینی پس از جراحی بینی دچار تغییر فرم نشود از اسپلینت بینی استفاده می شود و تقریباً به مدت ۷ روز بر روی بینی است ، دقت داشته باشید که در طی این مدت اسپلینت یا گچ بینی نباید خیس شود به همین دلیل در هنگام استحمام از خیس شدن صورت جلوگیری کنید .

از مواردی که باعث تغییر فرم بینی می شوند پرهیز کنید مانند : غذاهای جوییدنی و سفت ، بیش از حد خندیدن ، بیش از حد صحبت کردن ، خمیازه های طولانی ، فشاردادن و ماساژ دادن بینی ،  فعالیت های سنگین و غیره .

توجه داشته باشید که تمامی موارد ذکر شده نیاز به مدت زمان خاصی دارند و به طور معمول پس از گذشت۶ ماه فرد دیگر هیچ محدودیتی ندارد و می تواند مانند قبل از جراحی بینی فعالیت های خود را داشته باشد .

دوره نقاهت بستگی به نوع بینی دارد به همین دلیل برای کسب اطلاعات دقیق و میزان دوره نقاهت خود حتماً با جراح بینی صحبت کنید .

عمل جراحی بینی

نکاتی درباره ی عمل جراحی بینی

عمل زیبایی بینی با لیزر در حال حاضر انجام نمی شود زیرا لیزر قادر نیست تمام اجزای سازنده بینی را به طور همزمان کنترل کند.

بارزترین تفاوت جراحی بینی استخوانی با عمل جراحی بینی گوشتی دوران نقاهت است ، بینی گوشتی برای نشان دادن نتیجه و از بین رفتن تورم نیاز به زمان بیشتری دارد.

جراحی بینی قیمت های متفاوتی دارد و تفاوت قیمت ها به دلیل دستمزد جراح بینی ، نوع بینی افراد و مشکل بینی است.

برای مطلع شدن از قیمت های حدودی می توانید از اینستاگرام جراح بینی دیدن فرمایید و برای مطلع شدن از قیمت دقیق نیز به مطب جراح بینی خوب مورد نظر مراجعه فرمایید.

نکات و مراقبت هایی که برای بعد از عمل بینی به شما گفته می شود را به خوبی رعایت کنید تا هیچ گونه مشکلی برای بینی و نتیجه جراحی بینی پیش نیاید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Scroll to Top
Call Now Button