جراح بینی

جراح بینی

مهم ترین عامل در جراحی بینی و نتیجه جراحی بینی ، مهارت جراح بینی است. افرادی که دچار عوارض جراحی بینی شده اند ، جراح بيني خوبی را برای جراحی بینی انتخاب نکرده اند.

جراح بيني با گذراندن دوره های تخصصی ، مهارت لازم را کسب می کند و به خوبی می داند بینی را چگونه جراحی کند تا بیمار دچار عوارض نشود.

افرادی که به فرم بینی بعد از جراحی زیبایی بینی یا راینوپلاستی اهمیت می دهند به دنبال بهترین جراح بيني برای انجام جراحی بینی می گردند و مهارت جراح بینی برای آن ها بسیار مهم است.

ولی برخی از افراد به علت تحقیق نکردن در مورد جراح بيني و مهارت او ، فرد نامناسبی را برای راینوپلاستی انتخاب می کنند .

اینگونه افراد در اغلب موارد بعد از جراحی بینی دچار مشکلات تنفسی و نارضایتی از فرم بینی می باشند.

زیبایی بینی در زیبایی چهره تاثیر زیادی دارد ولی فقط زیبایی بینی مهم نیست و باید به عملکرد بینی نیز توجه شود.

جراح بینی خوب با توجه به شرایط بیمار بهترین تکنیک را برای جراحی بینی انتخاب می کند تا در حین جراحی بینی عملکرد صحیح بینی و سلامت بیمار حفظ شود.

تناسب بینی و فرم صورت مسئله حائز اهمیتی است و اگر بیمار توقع درستی از نتیجه جراحی بینی نداشته باشد ، جراح بيني باید به او توضیحات لازم را بدهد تا بیمار به درک درستی از نتیجه جراحی بینی برسد.

 

جراح بینی

ویژگی های جراح بینی خوب

 • گذراندن دوره های تخصصی و داشتن مهارت و دانش بالا
 • آشنایی با تکنیک های به روز جراحی بینی یا رینوپلاستی
 • آشنایی با معیارهای و استانداردهای زیبایی برای ایجاد تناسب بین بینی و اجزای چهره
 • پرس و جو از بیمار در مورد سوابق بیماری و حساسیت های داروئی او
 • تجویز آزمایش های لازم برای مطلع شدن از وضعیت سلامتی بیمار

جراح بینی باید با روش ها و تکنیک های مختلف آشنایی داشته باشد تا جراحی بینی را به خوبی کنترل کند و عوارضی برای بیمار به وجود نیاید.

همچنین مهارت جراح بيني به بیمار اطمینان لازم را می دهد تا نگرانی بابت فرم بینی یا عوارض جراحی بینی نداشته باشد.

افراد باید در نظر داشته باشند که مهارت جراح بینی اهمیت بسیار بیشتری از هزینه جراحی بینی دارد .

برای انتخاب جراح بینی وقت کافی بگذارید و تحقیقات لازم را انجام دهید تا بهترین جراح بینی را انتخاب کنید.

انتخاب یک جراح بيني خوب و ماهر از مهم ترین اقداماتی است که متقاضی جراحی بینی باید انجام دهد.

انتخاب یک جراح بيني خوب تضمین زیبایی فرم بینی و حفظ سلامتی بیمار است.

پس از انتخاب جراح بینی بهتر است اطلاعاتی هم درباره جراحی زیبایی بینی داشته باشید.

 

 

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی از جمله جراحی های پرطرفدار می باشد که بر روی دو نوع بینی گوشتی و بینی استخوانی انجام می شود.

بینی گوشتی به بینی گفته می شود که پوست ضخیم و اسکلت ضعیف داشته باشد، این نوع بینی همچنین غدد فراوانی در اطراف سوراخ های بینی دارد، افرادی که دارای این نوع بینی هستند بهتر دید واقع بینانه ای از نتیجه جراحی بینی گوشتی داشته باشند و بدانند که بهترین و مناسب ترین مدل بینی با توجه به آناتومی بینی آن ها مدل بینی طبیعی می باشد.

بینی استخوانی به بینی گفته می شود که پوست نازک و اسکلت محکم داشته باشد، کسانی که دارای این نوع بینی هستند می توانند مدل بینی فانتزی ، عروسکی ، طبیعی و غیره را انتخاب کنند و بهترین نتیجه را از انجام جراحی بینی استخوانی به دست آورند.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی نیستند؟

چنانچه در رابطه با کاندیدای مناسب جراحی بینی در گوگل جستجو کنید مطالب بسیار زیادی برای شما نشان داده خواهد شد ولی کمتر پیش می آید که مطلبی در رابطه با افرادی که جراحی بینی مناسب آن ها نیست پیدا کنید، به همین منظور ما در ادامه به چند دسته از افرادی که انجام این جراحی زیبایی برای آن ها مناسب نبوده و توصیه نمی شود اشاره می کنیم.

اشخاصی که به اختلال بدشکل پنداری ابتلا دارند

بدشکل پنداری نوعی اختلال روانپزشکی می باشد که فرد با اینکه هیچ نقصی در چهره یا اندام خود ندارد مدام در حال ایرادگیری از اعضای بدن خود می باشد، این اختلال دارای انواع مختلفی می باشد.

این افراد باید اختلال بدشکل پنداری خود را درمان کرده و سپس برای انجام جراحی بینی اقدام کنند.

 

 

بیمارانی که دچار وسواس هستند

این دسته از بیماران به اختلالی موسوم به وسواسی-اجباری ابتلا دارند و به همین دلیل به شکل وسواس گونه، مدام تقارن صورت خود را بررسی کرده و خود را با دیگران مقایسه می کنند.

اشخاصی که به افسردگی ابتلا دارند

این دسته از افراد به اشتباه گمان می کنند که انجام جراحی بینی می تواند موجب بهبود حال آن ها شود در صورتی که به هیچ عنوان چنین نبوده و حتی این امکان وجود دارد که استرس های ناشی از جراحی زیبایی بینی موجب وخامت حال آن ها نیز شود.

افرادی که انگیزه ای برای انجام جراحی بینی ندارند

این دسته از افراد تمایلی به انجام این جراحی زیبایی نداشته و فقط برای جلب نظر دیگران برای انجام آن اقدام می کنند.

افرادی که ایده آلیست بوده و کمال گرا هستند

این دسته از افراد نمی توانند وجود کوچک ترین نقصی را تحمل کنند و دست خودشان نیست.

اشخاصی که قصد انجام جراحی بینی را دارند باید بدانند که این عمل زیبایی موجب بهبود نسبی بینی افراد شده و موجب ایجاد یک بینی که مطلقاً نقصی ندارد نخواهد شد.

در برخی از موارد نتیجه به دست آمده از جراحی زیبایی بینی بسیار رضایت بخش بوده و بر زیبایی افراد تاثیر بسیار زیادی می گذارد ولی ممکن است بینی یک ایراد جزئی داشته باشد که حتی دیگران در صورت دیدن فرد متوجه آن نشوند، بعضی از افراد چشمان خود را بر تمام نکات مثبت بسته و فقط به آن یک ایراد جزئی دقت می کنند.

اشخاصی که از جراح بینی خود توقع شبیه سازی دارند

افراد  متقاضی باید توجه داشته باشند که جراحی بینی شبیه به مجسمه سازی نیست که با نشان دادن فرم بینی درخواستی خود، آن را عیناً تحویل بگیرند.

این اشخاص باید بدانند که بینی ها انواع مختلفی دارند که فرم دهی آن ها را با محدودیت روبرو می کند و همچنین بینی مناسب هر شخص متناسب با اجزای صورت او فرم دهی خواهد شد.

 

جراح بینی

 

بیمارانی که در بلاتکلیفی به سر می برند

این دسته از اشخاص نمی دانند که ایراد بینی شان چیست و چه خواسته ای از جراحی بینی دارند.

افراد متقاضی جراحی بینی می بایست به طور دقیق و کامل از خواسته های خود آگاهی داشته و قادر باشند این توقعات و نگرانی ها را با جراح بینی خود در میان بگذارند.

بینی طبیعی چیست؟

در این فرم از بینی ، بینی خیلی کوچک و سربالا نشده و قوسی در آن ایجاد نمی گردد و در صورت ایجاد قوس، میزان قوس ایجاد شده بسیار کم خواهد بود.

زاویه بین نوک بینی و لب بالا در بینی طبیعی ۹۰ درجه بوده و به طور کلی می توان گفت در فرم طبیعی ، تغییر خاصی در فرم یبنی ایجاد نشده و تنها ایرادات آن برطرف می گردد.

نکته مهم در جراحی بینی طبیعی این است که:

 • این فرم از بینی برای افرادی که خواستار نمود زیاد جراحی بینی در صورت خود هستند مناسب نمی باشد.
 • بینی های گوشتی را تنها می توان به این فرم جراحی نمود.
 • این فرم از بینی برای آقایان و افرادی که اجزای صورت آن ها درشت است، مناسب تر از جراحی بینی فانتزی است.

 

 

بینی فانتزی چیست؟

ویژگی های بینی فانتزی عبارتنداز:

 1. نوک سربالا
 2. کوچک بودن زیاد
 3. قوس زیاد

برخی از افراد، به خصوص خانم ها تمایل دارند که نتیجه جراحی بینی در صورت آن ها مشخص باشد، به همین دلیل خواستار بینی فانتزی هستند.

افرادی ک قصد جراحی بینی فانتزی را دارند باید در انتخاب جراح بینی خود دقت بسیار زیادی کنند، زیرا چنانچه نتیجه به دست آمده از عمل بینی فانتزی مورد رضایت آن ها نباشد، ترمیم آن بسیار دشوار خواهد بود.

همچنین باید بگوییم که بینی های گوشتی قابل جراحی به این فرم از بینی نمی باشند.

 

 

انتخاب بهترین فرم بینی

انتخاب بهترین فرم بینی بسیار حائز اهمیت است زیرا اگر انتخاب فرم بینی به درستی صورت نگیرد نه تنها موجب زیبایی فرد و جلب رضایت او نخواهد شد بلکه امکان دارد موجب نازیبایی او نیز گردد لذا با در نظر گرفتن فاکتورهایی که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم.

بهترین فرم بینی را انتخاب نمایید:

 1. نوع بینی : همانطور که می دانید بینی افراد با توجه به ویژگی های ساختاری آن به دو نوع گوشتی و استخوانی تقسیم می شود. بینی های گوشتی با توجه به پوست ضخیم و استخوان های ضعیفی که دارند فقط قابل جراحی به فرم طبیعی می باشند لذا افرادی که بینی شان گوشتی است در انتخاب فرم بینی حق انتخاب ندارند این در حالی است که افرادی با بینی گوشتی با توجه به فاکتورهای ذیل می توانند یکی از دو فرم فانتزی یا طبیعی را انتخاب نمایند.
 2. سلیقه افراد : برخی افراد هیچ علاقه ای به اینکه دیگران متوجه تغییر آن ها شده و بفهمند که بینی شان را جراحی کرده اند نداشته و دوست دارند ایرادات بینی شان به طبیعی ترین شکل ممکن برطرف شده و تغییرات افراطی در بینی آن ها ایجاد نگردد بدیهی است که بهترین فرم بینی برای آن ها بینی طبیعی می باشد. در طرف مقابل بینی فانتزی برای افرادی که خواستار کوچک شدن و سربالا شدن زیاد بینی بوده و خواهان عروسکی شدن ظاهرشان هستند مناسب تر است.
 3. جنسیت : هرچه صورت آقایان طبیعی تر باشد جذاب تر می باشد و تغییراتی همچون بالا رفتن نوک بینی و وجود قوس در آن از جذابیت آن ها می کاهد لذا به هیچ عنوان جراحی بینی فانتزی به آن ها پیشنهاد نشده و بهتر است بینی خود را به فرم طبیعی جراحی نمایند. این در حالی است که خانم ها از نظر جنسیت محدودیتی برای انتخاب فرم بینی ندارند.

از دیگر فاکتورهایی که در حین انتخاب فرم بینی باید مورد توجه قرار گیرد می توان به ویژگی های صورت افراد و تناسب میان اجزا اشاره کرد.

هزینه جراحی بینی چقدر می باشد؟

هزینه جراحی زیبایی بینی باتوجه به دستمزد بهترین جراح بینی ، هزینه بیمارستان و متخصص بیهوشی ، هزینه داروها و آزمایشات، هزینه جلسات معاینه و غیره تعیین می شود.

باید بگوییم که برای انجام جراحی زیبایی بینی به خاطر هزینه کمتر به هر جراح بینی مراجعه نکرده و ابتدا درباره او تحقیق کنید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Scroll to Top
Call Now Button