جراحی بینی در تبریز

بینی به عنوان جزئی از صورت که در مرکز آن قرار گرفته است ، تاثیر بسزایی در زیبایی چهره دارد ، به همین دلیل اکثر افراد از جراحی بینی در تبریز جهت رفع ایرادات آن و ایجاد زیبایی بیشتر استفاده می کنند و تمایل به انجام عمل زیبایی بینی دارند. اگر شما نیز به ایجاد چنین تغییری نیازمند هستید ، توجه شما را به ادامه مطلب جلب می کنیم. این مطلب توسط دکتر حمیرا رشدی ، بهترین متخصص گوش ، حلق و بینی در تبریز ، برای شما خوانندگان عزیز گردآوری شده و به صورت عمومی به شرح نکات مهمی در خصوص عمل بینی پرداخته شده است.

 

جراحی بینی در تبریز - دکتر حمیرا رشدی

 

مشکلاتی که با عمل بینی رفع می شود :

 • بزرگ بودن بینی
 • پهن بودن نوک بینی
 • افتادگی نوک بینی
 • دراز بودن بینی
 • پولیپ بینی
 • انحراف بینی
 • کج بودن بینی
 • برداشتن قوز روی بینی
 • و غیره .

در مواردی بینی عمل شده به علت ضربه شدید به بینی در حادثه یا درگیری ، دچار تغییر فرم می شود یا برای رفع مشکلات تنفسی ایجاد شده درعمل بینی قبلی نیاز به جراحی مجدد بینی می باشد که در اصطلاح به آن جراحی ترمیمی بینی می گویند. خیلی از افراد نگران کبودی و تورم بعد از جراحی بینی در تبریز ، می باشند ولی این علائم کاملاٌ طبیعی است و جای هیچ نگرانی ندارد ، با استفاده از کمپرس یخ در روزهای اول ، کبودی و ورم بینی بعد از دو هفته دیگر مشاهده نمی شود و کاملاٌ رفع می گردد. بعد از عمل رینوپلاستی ، مراقبت های لازم و نکات مورد نیاز توسط جراح بینی تبریز به طور کامل به بیمار گفته می شود و با رعایت آن ها دوره بهبود به خوبی سپری می شود.

 

جراحی بینی در تبریز - دکتر رشدی

 

انواع فرم بینی

بینی گوشتی : دارای غضروف و استخوان کمتری است ، بینی های گوشتی به نسبت بینی های استخوانی پوست ضخیم تری دارند و با قرار گرفتن پوست بر روی ساختار بینی به علت ضخامت پوست ، ظرافت های انجام شده بر روی استخوان بینی به خوبی مشاهده نمی شود و برای مدل طبیعی مناسب است.

بینی استخوانی : در بینی های استخوانی پوست نازک است و بیشتر حجم بینی را استخوان و غضروف تشکیل می دهد. در این نوع از بینی ها به علت اینکه بعد از عمل بینی در تبریز ، پوست نازکی بر روی استخوان آن قرار می گیرد ، ظرافت های انجام شده بر روی استخوان بینی به خوبی مشاهده می شود و مناسب برای بینی هایی با فرم فانتزی است.

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی در چیست ؟

مهم ترین تفاوتی که میان بینی های گوشتی و استخوانی وجود دارد ضخامت پوست بینی است. بینی گوشتی علاوه بر پوست ضخیم و اسکلت ضعیفی که دارد برای انجام هر نوع تغییر نیاز به تقویت غضروف در قسمت نوک بینی و همچنین ساختمان بینی دارد تا با انجام این کار از احتمال بروز عوارض جانبی مانند افتادگی نوک بینی یا برگشت پذیری آن ها ها کاسته شود.

برای انجام این کار نیز نیاز است تا غضروف اضافی را از تیغه میانی بینی که همان سپتوم است تهیه کرد ، در صورتی که جراح به غضروف محکم تر و همچنین بیشتر نیاز داشت ، باید غضروف را از دنده ها یا گوش تامین کرد و در قسمت نوک بینی پیوند داد تا غضروف های ناحیه نوک بینی تقویت شوند. در عمل زیبایی بینی استخوانی ، بهترین دکتر جراحی بینی تبریز به دلیل اینکه بینی دارای اسکلت غضروفی و استخوانی قوی است ، نیاز به استفاده از تکنیک پیوند غضروف ندارد چرا که در این نوع بینی ها قدرت مانور بهتر بوده است.

عمل کوچک کردن سوراخ بینی یا آلارپلاستی چیست ؟

افرادی که احساس می کنند سوراخ های بینی شان بیش از حد بزرگ ، گشاد و یا بد شکل است ، می توانند عمل جراحی کوچک کردن سوراخ بینی را در نظر بگیرند. این جراحی ، آلارپلاستی نام دارد و با این روش می توان سوراخ های بینی را باریک ، کوچک یا حتی بازتر کرد. اگر نمی دانید که این جراحی برای شما مناسب است یا خیر ، از روش زیر کمک بگیرید :

یک خط نامرئی از گوشه داخلی چشم تا چانه تان تصور کنید. اگر سوراخ های شما از این خط فرضی فراتر است ، احتمالا کاندید خوبی برای عمل کوچک کردن سوراخ بینی یا آلارپلاستی خواهید بود!

بهترین راه برای فهمیدن این که ایراد بینی شما با آلارپلاستی حل می شود یا خیر ، مشاوره از جراح بینی با تجربه و حرفه ای است. دکتر رشدی ، یکی از بهترین جراحان بینی در شهر تبریز هستند که تا کنون صدها مورد موفق  را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده اند. شما با شرکت در جسله مشاوره با دکتر رشدی می توانید به خوبی از این موضوع آگاهی پیدا کنید که ایا کانید خوبی برای این پروسه زیبایی هستید یا خیر !

کوچک کردن سوراخ بینی چگونه صورت می گیرد ؟

برای کاهش سایز سوراخ بینی ، تقارن و باریک شدن بینی ، از بافت پایه آن برداشته می شود. اگر در نظر دارید علاوه بر کاهش سایز سوراخ های بینی تان ، جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی را هم داشته باشید ، این کار را می توانید با مشورت با جراح بینی خود انجام دهید.

در صورتی که قصد انجام تنها آلارپلاستی را دارید ، می توانید این کار را در مطب یا کلینیک پزشک انجام دهید. این عمل تنها یک ساعت طول می کشد و تحت بی حسی موضعی صورت می گیرد. در طی این پروسه پزشک ، برشی بسیار کوچک در محل تلاقی سوراخ های بینی تان ایجاد می کند و قسمتی از آن را بر می دارد. شکل این برش بسته به سلیقه و شکل اولیه سوراخ بینی بیمار ، ممکن است مثلثی ، مستطیلی و یا الماسی باشد. عمل کوچک کردن سوراخ بینی معمولا زخمی و ردی به جا نمی گذارد و بسیار طبیعی به نظر می رسد. سوراخ های بینی باید متناسب با سایر اجزای صورت بیمار باشد.

دکتر رشدی ، یکی از مجرب ترین جراحان زیبایی هستند که عمل کوچک کردن سوراخ بینی یا آلارپلاستی را به بهترین شکل متناسب با هر بیمار انجام می دهند.

 

تغییر فرم بینی در جراحی بینی

مدل طبیعی : بعد از جراحی زیبایی بینی ، بیشتر ایرادات بینی رفع می شود و تغییراتی چون قوس روی بینی بسیار کم است. در این نوع مدل بینی به راحتی نمی توان تشخیص داد که بینی عمل شده است زیرا بینی فرمی طبیعی دارد.

مدل فانتزی یا عروسکی : بینی نسبت به مدل طبیعی کوچک تر شده و کمی قوس روی بینی ایجاد می شود ، ولی تغییرات به گونه ای است که متناسب با اجزای صورت باشد. به راحتی می توان تشخیص داد که بینی عمل شده است . در مواردی که بینی کوچک تر شود و قوس روی بینی بیشتر شود به آن بینی سرسره ای نیز می گویند. مهم ترین نکته در مورد مدل بینی در این است که بعد از انجام پروسه جراحی بینی در تبریز ، بینی با دیگر اجزای صورت تناسب داشته باشد و باعث زیبایی بیشتر چهره فرد شود.

جراحی بینی و شیردهی

یکی از دغدغه هایی که ذهن مادرهایی که قصد انجام عمل زیبایی بینی در تبریز دارند را به شدت به خود مشغول می کند، بحث جراحی بینی و شیردهی می باشد. باید بگوییم که عمل رینوپلاستی در زمان شیردهی محدودیتی نداشته و مادران شیردهی که مشکل و بیماری خاصی نداشته باشند ، قادر به انجام این جراحی هستند. در خصوص عوارض جراحی زیبایی بینی در زمان شیردهی نیز لازم است بدانید که عوارض ناشی از این پروسه در زمان شیردهی نیز همانند عوارض عمل زیبایی بینی در افراد غیرشیرده می باشد و تفاوتی با آن ها ندارد ، تنها محدودیت آن عدم اقدام به شیردهی به مدت ۱۲ تا ۲۴ ساعت می باشد. دلیل شیر ندادن به کودک در مدت گفته شده،  اطمینان حاصل کردن از برطرف شدن اثرات بیهوشی در مادر و خون او می باشد. بنابراین می توان گفت که عمل راینوپلاستی و شیردهی هیچ منافاتی باهم ندارند.

مشاوره قبل از عمل بینی

در جلسه مشاوره قبل از جراحی زیبایی بینی چه می گذرد ؟ در این ویدیو می توانید شاهد صحبت های دکتر حمیرا رشدی ، جراح بینی تبریز با یکی از مراجعه کنندگان عمل زیبایی بینی در جلسه مشاوره باشید.

 

بهترین سن عمل رینوپلاستی بینی

بسیاری از افراد در رابطه با بهترین سن جهت انجام عمل جراحی بینی در تبریز با دکتر حمیرا رشدی ، سوال می پرسند ؛ اگر شما نیز چنین سوالی دارید ، خوب است بدانید که بهترین سن زمانی است که فرد دوره بلوغ را به پایان رسانده ، همچنین از سن جوانی و شادابی پوست نیز فاصله نگرفته باشد. در این صورت عمل بینی در تبریز ، با ایمنی بالاتر ، قدرت کلاژن سازی بیشتر و دوره نقاهت کوتاه تر انجام می شود.

آیا جراحی در بینی در سن کم عوارض دارد ؟

امروزه زیبایی ظاهری در افراد جوان جامعه به ویژه دخترها و پسرهای در سن بلوغ بسیار دیده می شود. بنابراین لازم است بگوییم که اگر در دوران بلوغ و قبل از تمام شدن رشد بینی ، فرد به عمل زیبایی دماغ در تبریز اقدام کند ، ممکن است در بزرگسالی فرم بینی وی از حالت طبیعی خارج شود و نیاز به عمل ترمیمی بینی پیدا کند.

آیا عمل بینی در سن بالا عوارض دارد ؟

کلاژن سازی و تولید الاستین پوست در هر فرد به نحوی عمل می کند. بنابراین اگر زمانی که دیگر کلاژن سازی و ماده الاستینه به تولید حداقل خود رسیده باشد ، متقاضی به پزشک خوب در تبریز جهت رینوپلاستی مراجعه کند ، تورم بینی دیر تر کاهش پیدا می کند. لذا بهترین سن برای رینوپلاستی ، ۲۰ تا ۳۰ سال است.

روش های جراحی بینی در تبریز با دکتر حمیرا رشدی

برای انجام تغییر در فرم بینی ، باید به ساختمان آن دست پیدا کرد ، به همین منظور بهترین جراحان بینی تعدادی برش بر روی پوست بینی ایجاد کرده و سپس پوست را از ساختمان بینی جدا می کنند. پوست بینی به وسیله ابزارهای مخصوصی بالا نگه داشته شده و سپس دکتر بینی اقدامات لازم ، همچون گرافت گذاری یا حذف غضروف های اضافی را بر روی آن اعمال می کند.

 

جراحی بینی در تبریز - دکتر حمیرا رشدی

 

 • روش های جراحی بینی دو نوع هستند :
 1. جراحی باز بینی : در این روش برش هایی که پزشک بر روی پوست آن ایجاد می کند در داخل و بر روی ناحیه کلوملا می باشد.
 2. جراحی بسته بینی : در روش مذکور ، محل ایجاد برش ها فقط در داخل بینی می باشد ، به همین دلیل بعد از عمل بینی در تبریز با دکتر رشدی ، جای هیچگونه زخم و بخیه بر روی کلوملا باقی نمی ماند.

عمل بینی باز بهتر است یا بسته ؟

روش جراحی بینی در تبریز ، تاثیر زیادی در نتیجه آن ندارد و با توجه به مهارت و صلاحدید پزشک انتخاب می شود ، ولی بیشتر جراحان بینی به دلیل اینکه در عمل باز بینی تسلط و اشراف بیشتری به ساختمان بینی داشته و به عبارت دیگر دیدشان در این روش بازتر است ، از این روش برای عمل کردن بینی استفاده می کنند.

جراحی بینی مدرن

جراحان بینی در چند سال اخیر پیشرفت چشمگیری در زمینه عمل جراحی بینی داشته اند که همین امر سبب شده تا نارضایتی که در گذشته از نتیجه جراحی بینی وجود داشت تا حد بسیار زیادی از بین برود. امروزه تکنیک های مختلفی برای عمل زیبایی بینی وجود دارد که باعث شده میزان نارضایتی از نتیجه جراحی بینی کاهش یابد. هدف جراحی بینی مدرن نیز کاهش نارضایتی از نتیجه رینوپلاستی است. در اصل  روش عمل بینی مدرن روشی است که نقص های جراحی به روش سنتی را برطرف کرده است. تمامی افرادی که برای انجام رینوپلاستی اقدام می کنند به دنبال زیباتر شدن فرم بینی و حفظ عملکرد صحیح بینی هستند ؛ به همین دلیل در جراحی زیبایی بینی به سبک مدرن از تکنیک هایی استفاده می شود که بهترین نتیجه را برای فرم دهی بینی داشته باشند و هیچ گونه صدمه ای به عملکرد بینی نرسانند

ویژگی های جراحی بینی مدرن

 • عدم نیاز به استفاده از تامپون یا استفاده از تامپون در موارد بسیار خاص
 • استفاده از تکنیک و ابزاری که هیچ گونه آسیبی به اجزای داخلی بینی و بینی وارد نکند.
 • تشخیص دقیق تر مشکلات داخلی بینی با استفاده از ابزاری چون آندوسکوپ بینی.
 • برای درمان برخی از بیماری های بینی از روش هایی چون آندوسکوپی که نیازی به برش ندارد ، استفاده می شود .
 • حفظ عملکرد صحیح بینی
 • استفاده از بخیه هایی قابل جذب که نیازی به کشیدن ندارند.

جراحی بینی در تبریز - دکتر حمیرا رشدی

 

مراحل عمل زیبایی بینی

 • ابتدا متقاضی به پزشک مراجعه کرده و در رابطه با فرم بینی ایده آل خود صحبت می کند.
 • پزشک با بررسی فرم بینی ، ابعاد سلامتی و زیباشناسی ، فرم نهایی را به وی پیشنهاد می کند.
 • در این مرحله پزشک آزمایش هایی جهت اطلاع از سلامتی بیمار می نویسد.
 • درصورتی که مراجعه کننده از سلامت کامل برخوردار باشد ، عمل بینی در تبریز با دکتر حمیرا رشدی ، انجام می شود .
 • اگر مراجعه کننده دچار بیماری باشد ، پزشک جراح ، وی را به متخصص مربوطه ارجاع می دهد ؛ اگر متخصص اجازه جراحی بینی در تبریز ، را بدهد ، پروسه عمل بدون هیچ گونه عارضه ای انجام می شود.
 • قبل از عمل زیبایی بینی ، پزشک متقاضی را به روش بیهوشی عمومی یا وریدی بیهوش می کند و سپس پروسه عمل را به روش باز یا بسته ، آغاز می کند.

دلیل عدم امکان جراحی بینی شبیه به یک عکس چیست؟

بنا به دلایل زیر نمی توان بینی افراد را شبیه به یک عکس و یک فرد دیگر جراحی کرد.

 • تناسب بینی با دیگر اجزای صورت

همانطور که گفتیم بینی در صورتی موجب زیبایی بیشتر افراد خواهد شد که با اجزای صورت آن ها در تناسب باشد. بینی فرد صاحب عکس ، متناسب با ویژگی های صورت او جراحی شده و با صورت شما در تناسب نخواهد بود. در این صورت جراحی بینی نه تنها به زیبایی بیشتر شما کمک نخواهد کرد بلکه ممکن است موجب نازیبایی تان نیز شود.

 • نوع بینی

بینی ها در دو دو نوع گوشتی و استخوانی وجود دارند. لازم به ذکر است که بینی های استخوانی را می توان به هر دوفرم طبیعی و فانتزی جراحی کرد در حالیکه بینی های گوشتی فقط قابل جراحی به فرم طبیعی هستند. برخی از بیمارانی که بینی آن ها گوشتی است اصرار دارند که بینی شان شبیه به فرم بینی فردی که بینی اش فانتزی است جراحی شود که امکان آن وجود ندارد.

 

جراحی ترمیمی بینی

در برخی از موارد نتیجه ای که از پروسه تغییر فرم بینی ، حاصل می شود در بردارنده رضایت بیمار و نتایج رضایت بخش نمی باشد. ممکن است نواقصی که پیش از جراحی بینی در ساختار آن وجود داشت بعد از عمل زیبایی بینی همچنان در آن وجود داشته و برطرف نشده باشد یا ایراداتی مانند تا به تا شدن و غیرقرینگی در حفره های بینی به وجود آید ، در این شرایط فرد باید برای رفع ایرادات ذکر شده اقدام به انجام عمل بینی ترمیمی در تبریز نماید.

جراحی بینی مردان در تبریز

عمل زیبایی بینی امروزه در بین آقایان نیز شایع شده است ولی آقایان با توجه به ساختار صورت و حفظ جذابیت و جذبه مردانه خود تمایل به مدل بینی طبیعی دارند و ترجیح می دهند بیشتر ایرادات بینی رفع شود و فرم بینی فرمی کاملاٌ طبیعی باشد. بینی های فانتزی با توجه به ساختار استخوانی صورت مردان ، تناسبی با دیگر اجزای صورت ندارد و ظاهر خوشایندی برایشان ایجاد نمی کند ، به همین علت بینی طبیعی برای آقایان مناسب تر است.

کاندیدای مناسب عمل جراحی بینی

همه افرادی که در ظاهر بینی شان دارای ایراداتی همچون قوز هستند برای انجام عمل جراحی بینی مناسب نبوده و فقط افرادی که دارای شرایط زیر باشند ، می توانند برای انجام این جراحی زیبایی اقدام کنند :

افرادی که به اختلالات روحی دچار نیستند

برخی از افراد در بینی خود هیچ ایرادی ندارند با این حال هنگام ایستادن مقابل آینه گمان می کنند که به طور مثال بینی شان بیش از حد بزرگ بوده یا سوراخ های بینی با هم تقارن ندارند ، این افراد دچاروسواس بوده و به طور مداوم در حال بررسی تقارن اجزای صورت خود هستند یا ممکن است به اختلال بد شکل پنداری دچار بوده و با اینکه در اجزای بدن خود کوچکترین ایرادی ندارند همیشه در حال ایرادگیری از خود هستند. اینگونه افراد حتی بعد از جراحی بینی نیز از ظاهر خود راضی نخواهند بود به همین علت جراحی زیبایی بینی به آن ها توصیه نمی شود. در طرف دیگر افراد افسرده قرار دارند که دچار این باور اشتباه هستند که با این پروسه زیبایی اوضاع روحی شان رو به بهبود خواهد رفت در صورتی که نه تنها این چنین نیست ؛ بلکه ممکن است استرس های ناشی از عمل زیبایی بینی موجب وخیم تر شدن وضعیت روحی آن ها نیز شود.

افرادی که به بیماری های مزمن مبتلا نیستند

در جراحی رینوپلاستی در تبریز با دکتر رشدی ، حفظ سلامت بیمار و عملکرد تنفسی او بر هر مسئله دیگری اولویت دارد ؛ ابتلا به برخی بیماری های در گذشته یا مبتلا بودن به آن ها در حال حاضر ممکن است در حین جراحی بینی مشکل ساز شده یا بعد از انجام این عمل زیبایی برای فرد مشکلاتی به وجود بیاورد.

خانم هایی که در دوران شیردهی و بارداری قرار ندارند

همانطور که می دانید برای انجام جراحی زیبایی بینی لازم است تا بیمار تحت بیهوشی قرار بگیرد، اگر مادر شیرده یا باردار باشد امکان بروز مشکل در اثر مواد بیهوشی در نوزاد یا جنین وجود خواهد داشت به همین علت بهتر است خانم های باردار و شیرده از انجام هر نوع جراحی یا روش زیبایی که الزامی به انجام آن ها وجود ندارد خودداری کنند.

 

عمل جراحی بینی

 

افرادی که پوست بینی شان با کیفیت است

اگر پوست بینی بیش از اندازه ضخیم بوده ، میزان بافت های چربی زیر آن زیاد و غدد چربی فراوانی داشته باشد نتیجه جراحی زیبایی بینی آن ها چندان مطلوب نخواهد بود.

دیگر کاندیداهای مناسب عمل جراحی بینی عبارتند از :

 • افرادی که کما ل طلب نبوده و ایده آل گرا نیستند.
 • اشخاصی که از جراح بینی توقعات معقول داشته و به دنبالشبیه سازی نمی باشند.
 • اشخاصی که می توانند به مدت ۲ هفته قبل و بعد از جراحی بینی از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی دست بکشند.
 • افرادی که از نظر روحی و جسمی به بلوغ رسیده اند.

 

 

اقدامات قبل از جراحی در بینی به شرح ذیل می باشد ؟

 1. بیمار به مدت دو هفته قبل از جراحی بینی در تبریز با دکتر رشدی ، از مصرف داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین و آسپرین خودداری کند.
 2. به مدت دو هفته قبل از عمل زیبایی بینی از مصرف الکل و استعمال دخانیات پرهیز کند.
 3. آزمایشاتی را که بهترین دکتر بینی تبریز تجویز نموده است به طور کامل انجام دهد و نتیجه آن را برای بررسی به پزشک خود نشان دهد.
 4. شب قبل از عمل ، شام سبکی میل کرده و به مدت ۸ ساعت قبل از عمل چیزی میل نکند وناشتا باشد.
 5. در روز عمل ، حتما یک همراه با خود داشته باشید.
 6. همچنین در صورتی که از داروی رآکوتان استفاده می کنید پیش از انجام پروسه ، این موضوع را به جراح خود اطلاع دهید.

افرادی که دارای سینوزیت هستند می توانند عمل بینی را انجام دهند؟

عمل زیبایی بینی بر روی چارچوب استخوانی و غضروفی بینی انجام می پذیرد و هیچ ارتباطی با سینوس ها ندارد. البته در صورتی که انحراف بینی باعث به وجود آمدن سینوزیت شده باشد ، با رفع مشکل انحراف و کجی سپتوم بینی ، سینوزیت نیز در طول جراحی درمان شده و رفع می گردد.

زمانی که ورم بینی نامتقارن است چه باید کرد؟

تقریبا به مدت ۶ ماه ورم بینی مهمان شما است. حتی گاهی این ورم تا یکسال نیز ادامه پیدا خواهد کرد. از همین رو گفته می شود تا یکسال صبر کنید. اما اگر تورم نامتقارن است ، می توانید شروع به ماساژ دادن بینی زیر نظر جراح بینی خود کنید.

 

جراحی بینی در تبریز - دکتر رشدی

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی به شرح ذیل می باشد :

رعایت مراقبت های بعد از پروسه جراحی زیبایی بینی ، باعث به دست آوردن نتیجه بهتر از عمل رینوپلاستی می باشد ، پس بهتر است افرادی که این عمل را انجام داده اند ، مراقبت های ذیل را رعایت کنند :

 1. داروهایی را که بهترین جراح بینی تبریز برای تان تجویز نموده است راس ساعت استفاده کنید.
 2. از رفتن به مکان های شلوغ که امکان برخورد ضربه به بینی موجود دارد خودداری کنید.
 3. تا چند روز بعد از عمل زیبایی بینی از مصرف غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارد خودداری کنید.
 4. به مدت دو هفته بعد از انجام پروسه ، از داروهای رقیق کننده خون ، الکل و استعمال دخانیات پرهیز کنید چرا که باعث بروز اختلال در روند بهبودی می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مراقبت های قبل و بعد از این عمل ، می توانید به مقالات جامعی که دکتر حمیرا رشدی یکی از بهترین جراحان بینی تبریز تهیه نموده و در وب سایت ایشان موجود است مراجعه کنید.

عوارض جراحی بینی

عمل زیبایی بینی عوارض جدی ندارد ولی بیهوشی قبل از عمل بینی ، فرم بینی بعد از عمل و اینکه بعد از عمل رینوپلاستی فرد دچار مشکلات تنفسی نشود خیلی حائز اهمیت است . اگر بینی توسط یک پزشک و متخصص گوش و حلق و بینی ، ماهر انجام نشود امکان بروز مواردی که ذکر شد وجود دارد ، پس بهتر است برای جلوگیری از خطرات احتمالی در مورد دکتر بینی به خوبی تحقیق کنید و حتما نمونه کارهای دکتر بینی تبریز را مشاهده کنید . برای مشاهده نمونه کارها و فیلم کامل جراحی بینی در تبریز توسط دکتر حمیرا رشدی ، بهترین جراح بینی تبریز ، به صفحه رسمی اینستاگرام و گالری تصاویر در سایت ایشان مراجعه فرمایید.

هزینه جراحی بینی در تبریز

جراحی در بینی قیمت های متفاوتی دارد و عواملی چون دستمزد جراح بینی خوب در تبریز ، تجهیزات استفاده شده بر قیمت تاثیر می گذارد. با توجه به اینکه بینی در تنفس نقش بسزایی دارد به علت هزینه کمتر سلامتی خود را به خطر نیندازید و مهارت پزشک را اولویت خود قرار دهید.

جای بخیه جراحی بینی

از مهم ترین دغدغه های داوطلبین عمل بینی در تبریز با دکتر حمیرا رشدی ، در رابطه با باقی ماندن جای بخیه روی پوست می باشد. به دلیل پیشرفت های علم پزشکی و نحوه برش های احتمال باقی ماندن اسکار جراحی به شدن کاهش یافته است. اما در حالت کلی باید گفت عوامل مختلفی بر این موضوع تاثیر گذار هستند. در ادامه به مهم ترین مواردی که ریسک باقی ماندن اسکار جراحی را افزایش می دهد ، اشاره شده است :

 1. تکنیک جراحی : همانطور که می دانید جراحی بینی در تبریز با دکتر حمیرا رشدی ، با دو تکنیک بسته یا باز قابل انجام می باشد. در تکنیک بسته از آنجایی که هیچ برشی روی پوست انجام نمی شود و تمامی برش های جراحی از داخل سوراخ های بینی انجام می شود ، به هیچ عنوان آثار عمل دماغ باقی نمی ماند این در حالی است که تا حدودی احتمال باقی ماندن جای زخم ها در روش باز وجود دارد.
 2. ضخامت پوست : آن دسته از افراد که دارای پوست ضخیمی هستند ، به میزان بیشتری مستعد باقی ماندن جای اسکار در عمل زیبایی بینی هستند. بینی ها استخوانی به دلیل دارا بودن پوست نازک کمتر در معرض این مسئله قرار دارند.
 3. رعایت نکات مراقبتی : توجه و رعایت دستورالعمل های پزشکی بعد از جراحی زیبایی بینی موجب می شود تا زخم ها و نواحی برش ها زودتر التیام و بهبود پیدا کنند. در صورتی که جای برش های جراحی به کمک پمادهای تجویز شده به صورت مرتب چرب شوند ، احتمال باقی ماندن جای بخیه ها تا حد زیادی کاهش پیدا می کند.

حالت تهوع بعد از جراحی رینوپلاستی

ممکن است برخی از افراد بعد از اینکه به هوش می آیند حالت تهوع و یا استفراغ داشته باشند. معمولا این موضوع به دلیل عوارض جانبی داروی بیهوشی رخ می دهد. این حالت می تواند گاه تا ۳ روز ادامه داشته باشد. با مصرف مایعات داروی بیهوشی از بدن خارج شده و این احساس از بین خواهد رفت.

فیلم کامل عمل بینی در تبریز

 

شروع فعالیت های بدنی بعد از جراحی بینی

یکی از سوالات پر تکرار در رابطه با عمل بینی در تبریز با دکتر حمیرا رشدی ، در رابطه با زمان آغاز فعالیت ها و انجام ورزش بعد از این پروسه می باشد. پیش از هرچیز توصیه می شود از عجله کردن برای شروع فعالیت های بدنی خودداری نمایید و اجازه دهید با داشتن استراحت کافی ، بدن بهبود پیدا کرده و ریکاوری شود. این موضوع تا حد زیادی به ترمیم بافت های بینی و کوتاه شدن دوره نقاهت کمک می کند. ورزش کردن در بازه زمانی کوتاه پس از عمل دماغ می تواند سبب التهاب و تورم بیشتر در بینی شده و شما را با مشکلات جدی و خطرناکی همراه کند. از جمله این عوارض می توان به خونریزی شدید ، باز شدن جای بخیه ها و همچنین بروز عفونت اشاره نمود. به صورت کلی پیشنهاد می شود حداقل تا ۶ هفته بعد از انجام عمل زیبایی بینی از ورزش کردن خودداری نمایید تا بدن به حالت طبیعی خود باز گردد ؛ البته این بدان معنا نیست که در طی این مدت باید در تخت خواب باشید ، بلکه می توانید در طی این مدت زمان پیاده روی کوتاه مدت و آرامی داشته باشید. همچنین ورزش های سبک می توانند به گردش خون و بهبودی سریع تر کمک کننده و از لخته شدن و ترومبوز عمیق رگ ها جلوگیری نماید. بهتر است در شروع فعالیت های ورزشی ، با تمرینات سبک شروع کنید و به مرور آن را سخت تر کرده و به تمرینات سابق خود باز گردید. در رابطه با ورزش هایی که با توپ همراه هستند و یا ورزش های رزمی لازم است مدت زمان بیشتری صبر شود. گاهی توصیه می شود بعد از یک سال که بینی استحکام لازم را به دست آورد به سراغ ورزش های رزمی بروید و دقت داشته باشید که حتما مراقبت و احتیاط های لازم را رعایت کنید تا بینی دچار صدمه و آسیب جدی نشود ؛ چرا که این موضوع می تواند نتیجه عمل بینی شما را تغییر دهد.

 

تغذیه بعد از عمل بینی - دکتر رشدی

 

تغذیه بعد از جراحی زیبایی بینی

از جمله پرسش های پر تکرار در رابطه با عمل بینی در تبریز ، این است که بعد از جراحی بینی چه بخوریم ؟ در واقع شما برای کوتاه شدن دوره نقاهت و کمک به ترمیم زخم ها نیاز است برای مدتی به تغذیه و رژیم غذایی خود توجه داشته باشید و از مصرف برخی مواد خوراکی خودداری نمایید. در ادامه به انواع غذاهایی که مصرف آن ها بعد از رینوپلاستی توصیه می شود ، اشاره شده است :

میوه های آبدار : از انجایی که میوه ها دارای منابع غنی از ویتامین ها هستند. مصرف میوه ها برای کمک به بهبود زخم ها توصیه می شود به ویژه میوه هایی که حاوی ویتامین A ، E ، C هستند. این دسته از ویتامین ها سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و به روند بهبودی سرعت می بخشد. لیمو ، نارنگی ، توت فرنگی ، انگور ، موز، کیوی ، گیلاس ، آووکادو ، آناناس از جمله میوه های مفیدی هستند که می توانید به سبد غذایی خود اضافه کنید.

سبزیجات : سبزیجات نیز مانند میوه ها حاوی مواد معدنی و ویتامین های زیادی هستند که به ترمیم و بهبود زخم های بعد از جراحی بینی کمک می کند. مصرف سبزیجات سبز رنگ به دلیل فیبر زیادی که دارند برای کمک به سیستم گوارشی در این دوران توصیه می شوند. کاهو ، اسفناج ، هویج و سیب زمینی پخته شده از بهترین منابغ غذایی هستند.

محصولات غنی از پروتئین : اگر می خواهید دوره ریکاوری کوتاه مدت و راحتی را تجربه نمایید ، نباید از مصرف پروتئین ها در این دوران غافل شوید ؛ لبنیات ، لوبیا ، گوشت مرغ و گاو ، تخم مرغ از منابع خوب پروتئینی هستند که باید روزانه مورد استفاده قرار بگیرند.

برنج و غلات : بسیاری از بیماران بعد از انجام جراحی بینی در تبریز با دکتر حمیرا رشدی ، سوال می کنند که می توانند برنج میل کنند ؟ بعد از گذشت ۲ روز می توانید طبق روال گذشته برنج میل نمایید. بهتر است برای متنوع کردن وعده غذایی ماکارونی و ذرت را نیز به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

گرافت گذاری چیست ؟

گرافت گذاری اغلب به شکل های متنوعی انجام می شود. غضروف های نرم بینی بر روی یکدیگر قرار گرفته و باعث فرم دهی به بینی می شود. برای حفظ قرارگیری غضروف ها روی هم و حفظ استقامت آن ها ، گرافت به دلیل جلوگیری از افتادگی بینی و تغییر فرم آن بر روی بینی گذاشته می شود.

در عمل بینی از چه غضروفی استفاده می شود؟

در جراحی زیبایی بینی ، برای ساختار غضروفی بینی از غضروف خود سپتوم استفاده می ‌شود. بینی انسان شامل سه قسمت اصلی است: قسمت بالایی (اسکالپیوم) که توسط استخوان بینی تشکیل می‌ شود، قسمت میانی که بیشتر از غضروف ساخته شده است و قسمت پایینی (نوست) که شامل غضروف نوست است. غضروف بینی پشت انف، در قسمت بالایی بینی قرار دارد و عملکرد مهمی در ایجاد شکل و ساختار بینی دارد.

پیوند کدام غضروف برای عمل بینی مناسب است؟

پیوند غضروف در عمل بینی ممکن است از منبع‌ های مختلف انجام شود. دو منبع رایج برای پیوند غضروف بینی عبارت‌اند از:

 • غضروف خود بیمار : در این روش ، غضروف بینی از بخشی از بدن فرد خود ، مانند گوش تهیه می ‌شود. این روش قدیمی تر است و در بیمارانی که به علت شرایط خاص، مانند بیماری ‌های خاص یا نقایص بدنی قادر به استفاده از منابع دیگر برای پیوند غضروف نیستند ، مورد استفاده قرار می ‌گیرد.
 • ساخته شده : در این روش، غضروف بینی از مواد ساختاری غیر زنده مانند سیلیکون، پلی استر، یا پلی ‌اکریلات ساخته شده است.
  نوع مناسب پیوند غضروف بینی برای هر فرد به توصیه پزشک و مشاوره بینی با توجه به شرایط فردی ، نیازهای بینی و ترجیحات فرد است. بهتر است با جراح بینی معالجتان در مورد گزینه ‌های مناسب پیوند غضروف بینی صحبت کنید.

برای پیوند غضروف بینی جراحی باز بهتره یا جراحی بسته؟

پیوند غضروف را می توان در حین انجام عمل زیبایی بینی به روش بسته و هم باز انجام داد. انجام این کار در دو روش مذکور هیچ منعی ندارد. اما بدون شک به دلیل اینکه در روش بسته میدان دید پزشک بسیار کم است در روش بسته پزشک برای پیوند غضروف با محدودیت هایی رو به رو خواهد بود.

آیا جراحی بینی سبب تغییر در صدا می شود ؟

در صورتی که فرایند تغییر فرم بینی به طور صحیح انجام شود و فرد قبل از جراحی ، از نظر تنفسی مشکلی نداشته باشد به هیچ وجه با تغییر صدا مواجه نخواهد شد. به طور کلی می توان گفت اگر در مواردی خاص شخصی قبل از این که تحت جراحی بینی قرار گیرد دچار انسداد نسبی مجاری هوایی شود در این صورت به دلیل انحراف تیغه بینی یا نارسایی دریچه های بینی رزونانس صدا حتما تغییر پیدا خواهد کرد. البته ناگفته نماند برخی از افراد نیز قبل از انجام این رینوپلاستی ، به طور طبیعی دارای رزونانس صدا هستند و هیچ مشکل تنفسی ندارند ؛ اما به دلیل عارضه جراحی ، به نارسایی دریچه تنفسی و انسداد نسبی مجاری هوایی بینی دچار می شوند ؛ در این افراد ممکن است طنین صدا و رزونانس آن دستخوش تغییراتی گردد.

آیا بدون بیهوشی نیز می توان جراحی بینی انجام داد ؟

از آنجایی که اکثر جراحی های زیبایی بینی با بیهوشی عمومی انجام می شود اما در برخی موارد نیز این پروسیجر با بی حسی موضعی انجام می شود. اگر اصلاحاتی که قرار است روی بینی انجام شود بسیار کم باشد فرد با نظر پزشک تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد اما در صورتی که تغییرات عملکردی و ظاهری در بینی فرد زیاد باشد ، جراح با بیهوشی عمومی این کار را انجام می دهد. در هر دو مورد بیمار هیچ دردی احساس نمی کند.

فیلم رضایت بیمار از نتیجه جراحی بینی در تبریز با دکتر رشدی

 

شست وشوی بینی بعد از عمل رینوپلاستی

یکی از نکات مهمی که زیباجویان بعد از جراحی زیبایی بینی در تبریز ، باید به آن توجه داشته باشند این است که بعد از خارج کردن تامپون از بینی برای حداقل دو ماه به صورت مرتب و تا سه مرتبه در روز ، به کمک محلول سدیم کلراید و یا آب و نمک ، بینی خود را شست و شو دهند. دقت داشته باشید که اگر از محلول خانگی آب و نمک استفاده می کنید باید حتما از آب جوشیده شده استفاده نمایید ؛ چرا که ممکن است آب دارای باکتری های مضری باشد که با ورود از راه بینی به مغز ، عوارض و مشکلات جدی برای شما ایجاد نماید و یا سبب بروز عفونت در زخم های در حال ترمیم بینی شوند.

برای تمیز کردن و شست و شوی بینی بعد از جراحی راه های مختلفی وجود دارد که استفاده از سرنگ را می توان راحت ترین راه برای این امر معرفی نمود. برای این کار تنها کافی است سرنگ را از محلول شست و شو پر کرده و رو به روی روشویی قرار گرفته و سر خود را مقداری به طرفین کج نمایید و سپس محتوی سرنگ را در بینی خود خالی نمایید و اجازه دهید محلول به سوراخ بینی راه یافته و به همان صورت از بینی خارج شود ، نیازی نیست که محلول به داخل حلق راه پیدا کند و یا از سمت دیگر خارج شود. سپس این کار را برای سمت دیگر بینی انجام دهید. دقت داشته باشید که از فین کردن و فشار آوردن به بینی در هنگام تمیز کردن و شست و شوی بینی باید خودداری شود. همچنین لازم به ذکر است که از فرو بردن اشیا به داخل سوراخ های بینی باید پرهیز شود. در انتها بعد از شست و شوی بینی لازم است به کمک پمادهای تجویز شده توسط پزشک جای بخیه و سوراخ های بینی خود را به آرامی و به کمک یک گوش پاک کن تمیز ، چرب نمایید.

 

جراحی بینی در تبریز - دکتر حمیرا رشدی

تزریق ژل لب قبل و بعد از عمل بینی

در صورتی که به فاصله کمی از زمان جراحی خود ، قصد انجام تزریق ژل لب را دارید ، بهتر است حتما در این خصوص با جراح بینی خود مشورت نمایید ؛ چرا که لب و بینی در فاصله کمی از یکدیگر قرار گرفته اند و تورم در لب ها می تواند در نتیجه عمل بینی نیز تاثیر داشته باشد و یا بالعکس لب ها بعد از جراحی زیبایی بینی نیز دچار تورم زیادی می شوند که این تورم تا یک ماه ادامه دارد ، به همین دلیل توصیه می شود در صورتی که قصد انجام این پروسه زیبایی را دارید ، حداقل یک ماه قبل و یا بعد از عمل بینی ، تزریق ژل لب خود را انجام دهید.

بوتاکس بینی بعد از عمل رینوپلاستی

معمولا از تزریق بوتاکس به بینی با هدف برطرف نمودن افتادگی بینی استفاده می شود. بینی به صورت طبیعی مدتی بعد از انجام جراحی حدود چند میلی متر افتادگی پیدا می کند ، به همین دلیل جراحان ، در پروسه رینوپلاستی بینی را چند میلی متر بالاتر از حالت طبیعی جراحی می کنند تا بعد از افتادگی ، بینی شکل نامطلوبی پیدا نکند ؛ در صورتی که با گذشت زمان احساس کردید بینی شما دچار افتادگی شده و یا دوست داشتید بینی کمی به سمت بالا لیفت شود ، با مشورت پزشک بینی می توانید این کار را انجام دهید. لازم به ذکر است که تزریق بوتاکس به بینی تنها در حد چند میلی متر می تواند بینی را به سمت بالا لیفت کند و نباید انتظار معجزه و یا نتیجه قابل توجهی داشته باشید. همچنین تزریق این ماده به بینی با اثرات موقت همراه بوده و تزریق های پی در پی در بینی و فشاری که تزریق بوتاکس به بافت بینی وارد می کند ، می تواند پیامدهای منفی به دنبال داشته باشد

علت سردرد بعد از جراحی بینی

یکی از عوارض احتمالی پس از رینوپلاستی ، سردرد است که میزان آن در همه بیماران یکسان نیست و در اغلب افراد این عارضه با مصرف مسکن های ساده ، تسکین پیدا می کند. دقت داشته باشید که همه سردردهای بعد از عمل زیبایی بینی ، علت واحد و مشخصی ندارند و این موضوع می تواند به شدت عمل جراحی در برخی افراد نیز بستگی داشته باشد ؛ به همین دلیل ممکن است برخی افراد بعد از عمل درد زیادی را در ناحیه سر احساس کنند ، در حالی که عده دیگر اصلا دچار سردرد نشوند.

از دیگر دلایل سردرد در دوران نقاهت بعد از عمل می توان به تاثیرات داروی بیهوشی در افراد اشاره نمود که معمولا بعد از گذشت چند روز از بین می رود.

در شرایطی که جراحی زیبایی بینی بر تعادل ظریف سینوس ها تاثیر بگذارد و سبب متورم شدن آن ها شود ، این فشار می تواند منجر به سردرد بعد از جراحی در بیماران شود.

از دیگر دلایل سردرد بعد از عمل بینی می توان به کم آبی بدن و ضعف بیماران اشاره نمود. به همین دلیل در مراقبت های بعد از عمل ، نوشیدن آب و مایعات کافی بسیار توصیه شده است. همچنین آن دسته از بیمارانی که بعد از عمل مواد خوراکی مفید و مغزی مصرف نمی کنند و رژیم غذایی سالمی ندارند ، ممکن است به دلیل ضعف دچار سردرد شوند.

گرفتگی بینی نیز خود می تواند از دیگر دلایل سردرد بعد از عمل باشد ، به همین دلیل بعد از برداشتن پانسمان بینی توصیه می شود از سرم شستشوی بینی جهت تمیز کردن بینی استفاده شود. این کار از بروز عفونت جلوگیری کرده ، تنفس شما را بهبود می بخشد و مانع از بروز سردرد بعد از جراحی بینی می شود.

در پایان نیز ذکر این نکته لازم است که به صورت کلی سردرد بعد از رینوپلاستی خطرناک نیست و نیاز به نگرانی جدی ندارد ؛ شما با رعایت دستورالعمل های پزشکی و مصرف داروهای تجویز شده به خوبی می توانید این عارضه را کنترل نمایید.

 

جراحی بینی در تبریز - دکتر رشدی

 

جراحی بینی در افراد سیگاری

تمامی متقاضیان عمل بینی در تبریز باید بدانند که قبل و بعد از انجام جراحی باید از کشیدن سیگار ، مصرف مشروبات الکی و هر دخانیات دیگری پرهیز کنند. اکثریت متقاضیان دلیل ترک دخانیات قبل و بعد از جراحی بینی را نمی دانند. در ادامه این مقاله سعی شده است تا با زبانی عامیانه و قابل فهم ، دلیل منع سیگار قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی توضیح داده شود.

هنگامی که بخشی از بدن زخم می شود ، باید خونرسانی به بهترین شکل انجام شود تا زخم هرچه زودتر ترمیم و بهبود پیدا کند ؛ بنابراین مهم ترین عامل ترمیم بافت های آسیب دیده ، خون رسانی است و هرچه خون رسانی بهتر انجام شود روند بهبودی سریع تر خواهد بود. جراحی رینوپلاستی  ، یک روش کاملاً تهاجمی اما ایمن برای تغییر فرم یا بهبود عملکرد تنفسی بینی است به همین دلیل برش هایی در حین جراحی بینی زده می شود و فرد در حین عمل جراحی تحت بیهوشی قرار می گیرد. دلیل ترک سیگار قبل از جراحی رینوپلاستی نیز ، اکسیژن رسانی بهتر حین جراحی است و دلیل نکشیدن سیگار و دخانیات بعد از جراحی به ترمیم بافت های بینی ارتباط دارد.

بیشترین متقاضی عمل بینی چه کسانی هستند؟

اکثر متقاضیان جراحی بینی افرادی هستند که با مشکلات مختلفی در بینی خود مواجه هستند، از جمله بزرگی یا کوچکی بیش از حد، قوزداری، نامتقارنی و سایر نقصان. همچنین، جوانانی که به سن بلوغ رسیده‌اند و می‌خواهند چهره‌ای زیباتر و جذاب‌تر داشته باشند، اغلب به انجام جراحی بینی (رینوپلاستی) تمایل دارند. در هر فرایند جراحی زیبایی، برخی افراد به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارند، به عنوان کاندیدای مناسب برای بهره‌مندی از نتایج جراحی بینی شناخته می‌شوند. به طور کلی، افرادی که دارای یک یا چند مورد از شرایط زیر هستند، به عنوان کاندیدای ایده‌آل برای جراحی بینی معرفی می‌شوند:

 • افرادی که به دلیل مشکلات فانکشنال بینی، نیاز به درمان دارند.
 • افرادی که به دلیل تروما یا ضربه‌های فیزیکی، بینی‌شان دچار شکستگی، انحراف یا مشکلات دیگر در شکل و عملکرد بینی شده‌اند.
 • افرادی که به دلیل عوامل ژنتیکی یا مادرزادی، بینی دفرمه دارند.
 • افرادی که از شکل و عملکرد بینی خود راضی نیستند و تمایل به بهبود آن دارند.

داوطلبانی که به دنبال جراحی بینی هستند، باید نگاهی منطقی به این فرایند درمانی داشته باشند. پزشک با بررسی تاریخچه پزشکی بیمار و اطمینان از سلامت روانی و جسمی وی، تصمیم به انجام جراحی می‌گیرد.

چگونه جراحی بینی درمانی انجام می‌شود؟

یک جراح بینی ماهر علاوه بر رسیدگی به اهداف زیبایی، تمرکز خاصی بر روی جنبه‌های درمانی دارد. برخی افراد ممکن است به طور طبیعی با مشکلاتی در بینی خود مواجه شوند. یکی از معضلات رایج که افراد معمولاً به جراحی بینی درمانی مراجعه می‌کنند، انحراف بینی است. انحراف تیغه میانی بینی می‌تواند به مشکلاتی منجر شود، و در صورتی که تنفس فرد تحت تأثیر این انحراف قرار گیرد، جراحی بینی به عنوان بهترین راه‌حل مطرح می‌شود.

نکاتی درباره بعد از استعمال دخانیات و جراحی بینی

 • بعد از جراحی بینی ، دوران نقاهت بیمار شروع می شود در این طی این دوران ، بدن شروع به ترمیم بافت های خود می کند.
 • خون رسانی برای ترمیمی بافت ها اهمیت بالایی دارد ؛ به همین دلیل خودداری از مصرف سیگار و دخانیات باعث می شود تا خون رسانی به بهترین نحو ممکن انجام شود و در نتیجه بافت های آسیب دیده بینی سریع تر ترمیم پیدا کنند.
 • تاثیر سیگار و دخانیات بر روی بدن بسیار زیاد است ؛ از این رو جراح بینی تبریز تاکید زیادی دارد که مصرف سیگار  ، دخانیات و مشروبات الکلی حداقل دو الی چهار هفته قبل و بعد از جراحی بینی  قطع شود.
 • در اصل دود سیگار تاثیری بر روی عمل زیبایی بینی ندارد و تنها نیکوتین داخل سیگار است که تاثیرات مخربی بر جای می گذارد.
 • همچنین باید این نکته را به یاد داشته باشید که مصرف سیگار می تواند تورم و کبودی بینی شما را افزایش دهد و این موضوع نیز در طولانی شدن دوره نقاهت بعد از جراحی تاثیر دارد.

مضرات قلیان برای بینی عمل شده

برخی از بیماران سوال می کنند که  می توان قلیان را جایگزین سیگار کرد ؟ متاسفانه بسیاری از افراد بر این باورند که قلیان تاثیرات منفی بر روی اجزای بدن ندارد و قلیان را جایگزین مناسبی برای سیگار می دانند. در حالی که قلیان یکی از دخانیات قوی می باشد و مانند سیگار تاثیرات منفی دارد ، بنابراین قطع انواع دخانیات قبل و بعد از رینوپلاستی برای بهتر شدن فرم بینی و کسب نتیجه ایده آل از جراحی بینی ضروری است. علاوه بر تاثیرات منفی که دخانیات در طی دوره نقاهت و حین جراحی می گذارد ، بیهوشی در افرادی که دخانیات مصرف می کنند نیز خطرناک تر و می تواند مشکلاتی را ایجاد نماید.

سوالات متداول در مورد جراحی بینی

اسپیلنت بینی چیست ؟

به گچی که بعد از عمل بینی در تبریز ، برای نگهداری و محافظ روی بینی بیمار گذاشته می شود ، اسپیلنت می گویند که معمولا یک هفته بعد از جراحی برداشته می شود. به همین علت در طول این هفته لازم است از خیس و مرطوب شدن اسپیلنت بینی جلوگیری نمایید.

استفاده از چسب بینی تا چند روز لازم است ؟

چسب زدن به بینی تا حد زیادی به نظر جراح بستگی دارد. معمولا بین ۱ الی ۳ ماه با توجه به نوع بینی از چسب استفاده می شود.

از کجا بفهمیم بینی ما استخوانی است یا گوشتی ؟

زمانی که بینی دارای پوستی نازک به همراه غضروف های محکم باشد می توان گفت بینی استخوانی است و در حالتی که پوست بینی ضخیم و چرب باشد و از غضروف های ضعیف تشکیل شده باشد ، می توان آن بینی را گوشتی نامید. اگر بینی حالتی بین این دو نوع باشد با معاینه پزشک نوع بینی شما مشخص خواهد شد.

بعد از خارج کردن تامپون ممکن است باز هم مشکل تنفسی وجود داشته باشد ؟

معمولا ۱ الی ۲ هفته بعد از جراحی زیبایی بینی ، عمل نفس کشیدن از طریق بینی به دلیل تورم در بافت های داخلی بینی ممکن است سخت باشد. بعد از اینکه ورم بینی بهبود پیدا کند تنفس به صورت صحیح و کامل انجام خواهد شد.

معمولا چند درصد بیماران بعد از عمل بینی به عمل ثانویه احتیاج پیدا می کنند ؟

اگر عمل اولیه بینی به نحو صحیح و اصولی زیر نظر پزشک متبحر و با سابقه انجام شود نیازی به عمل ترمیمی بینی نخواهد بود. اما در برخی شرایط بیمار بعد از عمل نیاز به عمل ثانویه پیدا می کند تا مشکلات بینی برطرف شود. این آمار در حدود ۱۰ درصد می باشد.

با تورم بعد از جراحی بینی چه باید کرد ؟

میزان تورم در افراد مختلف متفاوت است. هرچه پوست بیمار ضخیم تر باشد ، تورم بیشتر بوده و برای بهبودی تا ۱۸ ماه زمان نیاز است اما بخش عمده ای از تورم بعد از ۱ الی ۳ ماه از بین خواهد رفت.

 


ثبت نام
اطلاع از
guest
9 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
سینا ساکتی
سینا ساکتی
1 سال گذشته

ممکنه قوز بینی بعد از جراحی مجدد برگرده ؟

مینا محمد بیگی
مینا محمد بیگی
1 سال گذشته

سلام خانم من بینیم گوشتی بود بعد از جراحی کنار پره های بینیم جای اسکار باقی مونده بعد از یک سال استفاده کرم ترمیم کننده میتونه تاثیر داشته باشه ؟ اگر میشه لطفا راهی برای از بین بردن اسکار بعد از عمل بینی معرفی بفرمایید ممنون

drroshdi9
drroshdi9
1 سال گذشته
پاسخ دادن به  مینا محمد بیگی

شاید لیزر موثر باشد

کیمیا
کیمیا
8 ماه ها گذشته

سلام خانم دکتر ۲۳ سالمه و به بیماری لوپوس دچار هستم میتونم برای جراحی اقدام کنم ؟ 

drroshdi5
ادمین
8 ماه ها گذشته
پاسخ دادن به  کیمیا

سلام با وجود بیماری لوپوس بهتر هست از انجام عمل بینی صرف نظر بکنید

شاهین
شاهین
8 ماه ها گذشته

با سلام خانم دکتر من حدود ۱۰ سال پیش انحراف عمل کردم و ۴ سال پیش عمل زیبایی بینی انجام دادم اما مقداری فرورفتگی در یک سمت بینیم وجود داره و نوک بینیم همچنان بزرگه میتونم عمل ترمیمی بینی انجام بدم ؟ در ضمن بینیم گوشتیه و غضروف های ضعیفی داره 

drroshdi5
ادمین
8 ماه ها گذشته
پاسخ دادن به  شاهین

سلام معمولا بینی گوشتی بدون برداشتن دنده امکان ترمیم مناسب ندارد

الناز اکبری
الناز اکبری
7 ماه ها گذشته

سلام خانم دکتر من میخواستم بینیمو با بی حسی انجام بدید آیا امکان داره ممنون

drroshdi5
ادمین
7 ماه ها گذشته
پاسخ دادن به  الناز اکبری

سلام خیر

Scroll to Top
Call Now Button