جراحی بینی

بینی به عنوان جزئی از صورت که در مرکز صورت قرار دارد تاثیر بسزایی در زیبایی چهره دارد ، به همین دلیل اکثر افراد از جراحی بینی برای رفع مشکلات بینی و زیبایی بینی استقبال می کنند و تمایل به انجام جراحی زیبایی بینی دارند.

 

جراحی بینی

 

مشکلاتی که با جراحی بینی رفع می شود :

 • بزرگ بودن بینی
 • پهن بودن نوک بینی
 • افتادگی نوک بینی
 • دراز بودن بینی
 • پولیپ بینی
 • انحراف بینی
 • کج بودن بینی
 • برداشتن قوز روی بینی
 • و غیره .

در مواردی بینی جراحی شده به علت ضربه شدید به بینی در حادثه یا درگیری ، دچار تغییر فرم می شود یا برای رفع مشکلات تنفسی ایجاد شده درعمل بینی قبلی نیاز به جراحی مجدد بینی می باشد که در اصطلاح به آن جراحی ترمیمی بینی می گویند.

خیلی از افراد نگران کبودی و تورم بعد از عمل بینی می باشند ولی این علائم کاملاٌ طبیعی است و جای هیچ نگرانی ندارد ، با استفاده از کمپرس یخ در روزهای اول ، کبودی و ورم بینی بعد از دو هفته دیگر مشاهده نمی شود و کاملاٌ رفع می گردد.

بعد از عمل بینی ، مراقبت های لازم و نکات مورد نیاز توسط جراح زیبایی بینی به طور کامل به بیمار گفته می شود و با رعایت آن ها دوره بهبود به خوبی سپری می شود.

 

جراحی بینی

 

انواع بینی

بینی گوشتی : دارای غضروف و استخوان کمتری است ، بینی های گوشتی به نسبت بینی های استخوانی پوست ضخیم تری دارند و با قرار گرفتن پوست بر روی ساختار بینی به علت ضخامت پوست ، ظرافت های انجام شده بر روی استخوان بینی به خوبی مشاهده نمی شود و برای مدل طبیعی مناسب است.

بینی استخوانی : در بینی های استخوانی پوست نازک است و بیشتر حجم بینی را استخوان و غضروف تشکیل می دهد.

در این نوع از بینی ها به علت اینکه بعد از جراحی بینی ، پوست نازکی بر روی استخوان بینی قرار می گیرد ظرافت های انجام شده بر روی استخوان بینی به خوبی مشاهده می شود و مناسب برای بینی های فانتزی است.

 

 

مدل های عمل بینی

مدل طبیعی  : بعد از جراحی زیبایی بینی  ، بیشتر ایرادات بینی رفع می شود و تغییراتی چون قوس روی بینی بسیار کم است.

در این نوع مدل بینی به راحتی نمی توان تشخیص داد که بینی جراحی شده است زیرا بینی فرمی طبیعی دارد.

مدل فانتزی یا عروسکی  : بینی نسبت به مدل طبیعی کوچک تر شده و کمی قوس روی بینی ایجاد می شود ، ولی تغییرات به گونه ای است که متناسب با اجزای صورت باشد .

به راحتی می توان تشخیص داد که بینی جراحی شده است .

در مواردی که بینی کوچک تر شود و قوس روی بینی بیشتر شود به آن بینی سرسره ای نیز می گویند.

مهم ترین نکته در مورد مدل بینی در این است که بعد از جراحی بینی ، بینی با دیگر اجزای صورت تناسب داشته باشد و باعث زیبایی بیشتر چهره فرد شود.

 

جراحی بینی

روش های جراحی بینی

برای انجام جراحی بینی باید به ساختمان آن دست پیدا کرد، به همین منظور جراحان بینی تعدادی برش بر روی پوست بینی ایجاد کرده و سپس پوست را از ساختمان بینی جدا می کنند.

پوست بینی به وسیله ابزارهای مخصوصی بالا نگه داشته شده و سپس جراح بینی اقدامات لازم، همچون گرافت گذاری یا حذف غضروف های اضافی را بر روی آن اعمال می کند.

باید بگوییم که محل ایجاد این برش ها، روش جراحی بینی را مشخص می کند.

 • روش های جراحی بینی دو نوع هستند:
 1. جراحی بینی به روش باز : در این روش از جراحی بینی برش هایی که جراح بینی بر روی پوست آن ایجاد می کند در داخل و بر روی ناحیه کلوملا می باشد.
 2. جراحی بینی به روش بسته : در جراحی بینی بسته محل ایجاد برش ها فقط در داخل بینی می باشد، به همین دلیل بعد از عمل بینی جای هیچگونه زخم و بخیه بر روی کلوملا باقی نمی ماند.

جراحی بینی باز بهتر است یا بسته ؟

روش جراحی بینی تاثیر زیادی در نتیجه آن ندارد و با توجه به مهارت و صلاحدید پزشک انتخاب می شود، ولی بیشتر جراحان بینی به دلیل اینکه در جراحی بینی باز تسلط و اشراف بیشتری به ساختمان بینی داشته و به عبارت دیگر دیدشان در این روش بازتر است، از این روش برای جراحی کردن بینی استفاده می کنند.

 

جراحی بینی

 

جراحی بینی ترمیمی

در برخی از موارد نتیجه ای که از جراحی بینی حاصل می شود در بردارنده رضایت بیمار و نتایج رضایت بخش نمی باشد.

ممکن است نواقصی که پیش از عمل بینی در ساختار آن وجود داشت بعد از عمل زیبایی بینی همچنان در آن وجود داشته و برطرف نشده باشد یا ایراداتی مانند تا به تا شدن و غیرقرینگی در حفره های بینی به وجود آید، در این شرایط فرد باید برای رفع ایرادات ذکر شده اقدام به انجام جراحی بینی ترمیمی نماید.

جراحی بینی مردان

جراحی زیبایی بینی امروزه در بین آقایان نیز شایع شده است ولی آقایان با توجه به ساختار صورت و حفظ جذابیت و جذبه  مردانه خود تمایل به مدل بینی طبیعی دارند و ترجیح می دهند بیشتر ایرادات بینی رفع شود و فرم بینی فرمی کاملاٌ طبیعی باشد.

بینی های فانتزی با توجه به ساختار استخوانی صورت مردان ، تناسبی با دیگر اجزای صورت ندارد و ظاهر خوشایندی برایشان ایجاد نمی کند ، به همین علت بینی طبیعی برای آقایان مناسب تر است.

 

 

اقدامات قبل از جراحی بینی به شرح ذیل می باشد؟

 1. بیمار به مدت دو هفته قبل از جراحی بینی از مصرف داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین و آسپرین خودداری کند.
 2. به مدت دو هفته قبل از جراحی زیبایی بینی از مصرف الکل و استعمال دخانیات پرهیز کند.
 3. آزمایشاتی را که بهترین جراح بینی تجویز نموده است به طور کامل انجام دهد و نتیجه آن را برای بررسی به جراح بینی نشان دهد.
 4. شب قبل از عمل جراحی زیبایی بینی شام سبکی میل کرده و به مدت ۸ ساعت قبل از عمل چیزی میل نکند وناشتا باشد.
 5. در روز جراحی زیبایی بینی حتما یک همراه با خود داشته باشید.
 6. همچنین در صورتی که از داروی رآکوتان استفاده می کنید پیش از جراحی زیبایی بینی به جراح بینی خود بگویید.

 

جراحی بینی

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی به شرح ذیل می باشد:

رعایت مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینی باعث به دست آوردن نتیجه بهتر از عمل رینوپلاستی می باشد پس بهتر است افرادی که جراحی بینی انجام داده اند مراقبت های ذیل را رعایت کنند.

 1. داروهایی را که بهترین جراح بینی برای تان تجویز نموده است راس ساعت استفاده کنید.
 2. از رفتن به مکان های شلوغ که امکان برخورد ضربه به بینی موجود دارد خودداری کنید.
 3. تا چند روز بعد از جراحی زیبایی بینی از مصرف غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارد خودداری کنید.
 4. به مدت دو هفته بعد از جراحی بینی از داروهای رقیق کننده خون ، الکل و استعمال دخانیات پرهیز کنید چرا که باعث بروز اختلال در روند بهبودی می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی می توانید به مقالات جامعی که دکتر حمیرا رشدی یکی از بهترین جراحان بینی تبریز تهیه نموده و در وب سایت ایشان موجود است مراجعه کنید.

 

 

عوارض جراحی بینی

عمل زیبایی بینی عوارض جدی ندارد ولی بیهوشی قبل ازعمل بینی ، فرم بینی بعد از عمل و اینکه بعد از عمل بینی فرد دچار مشکلات تنفسی نشود خیلی حائز اهمیت است .

اگر بینی توسط یک جراح بینی ماهر انجام نشود امکان بروز مواردی که ذکر شد وجود دارد ، پس بهتر است برای جلوگیری از خطرات احتمالی در مورد جراح بینی به خوبی تحقیق کنید و حتما نمونه کارهای جراح بینی را مشاهده کنید .

برای مشاهده بینی های جراحی شده و فیلم کامل جراحی بینی توسط  دکتر حمیرا رشدی ، متخصص گوش و حلق و بینی ، به صفحه رسمی اینستاگرام و گالری تصاویر در سایت ایشان مراجعه فرمایید.

هزینه جراحی بینی

جراحی بینی قیمت های متفاوتی دارد و عواملی چون دستمزد جراح بینی ، تجهیزات استفاده شده بر قیمت تاثیر می گذارد.

با توجه به اینکه بینی در تنفس نقش بسزایی دارد  به علت هزینه کمتر سلامتی خود را به خطر نیندازید و مهارت جراح بینی را اولویت خود قرار دهید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button