جراحی بینی در تبریز

بینی به عنوان جزئی از صورت که در مرکز آن قرار گرفته است ، تاثیر بسزایی در زیبایی چهره دارد ، به همین دلیل اکثر افراد از جراحی بینی در تبریز جهت رفع ایرادات آن و ایجاد زیبایی بیشتر استفاده می کنند و تمایل به انجام عمل زیبایی بینی دارند. اگر شما نیز به ایجاد چنین تغییری نیازمند هستید ، توجه شما را به ادامه مطلب جلب می کنیم. این مطلب توسط دکتر حمیرا رشدی ، بهترین متخصص گوش ، حلق و بینی در تبریز ، برای شما خوانندگان عزیز گردآوری شده و به صورت عمومی به شرح نکات مهمی در خصوص عمل بینی پرداخته شده است.

 

 

مشکلاتی که با عمل بینی رفع می شود :

 • بزرگ بودن بینی
 • پهن بودن نوک بینی
 • افتادگی نوک بینی
 • دراز بودن بینی
 • پولیپ بینی
 • انحراف بینی
 • کج بودن بینی
 • برداشتن قوز روی بینی
 • و غیره .

در مواردی بینی عمل شده به علت ضربه شدید به بینی در حادثه یا درگیری ، دچار تغییر فرم می شود یا برای رفع مشکلات تنفسی ایجاد شده درعمل بینی قبلی نیاز به جراحی مجدد بینی می باشد که در اصطلاح به آن جراحی ترمیمی بینی می گویند. خیلی از افراد نگران کبودی و تورم بعد از جراحی بینی در تبریز ، می باشند ولی این علائم کاملاٌ طبیعی است و جای هیچ نگرانی ندارد ، با استفاده از کمپرس یخ در روزهای اول ، کبودی و ورم بینی بعد از دو هفته دیگر مشاهده نمی شود و کاملاٌ رفع می گردد. بعد از عمل رینوپلاستی ، مراقبت های لازم و نکات مورد نیاز توسط جراح بینی تبریز به طور کامل به بیمار گفته می شود و با رعایت آن ها دوره بهبود به خوبی سپری می شود.

 

جراحی بینی در تبریز - دکتر رشدی

 

انواع فرم بینی

بینی گوشتی : دارای غضروف و استخوان کمتری است ، بینی های گوشتی به نسبت بینی های استخوانی پوست ضخیم تری دارند و با قرار گرفتن پوست بر روی ساختار بینی به علت ضخامت پوست ، ظرافت های انجام شده بر روی استخوان بینی به خوبی مشاهده نمی شود و برای مدل طبیعی مناسب است.

بینی استخوانی : در بینی های استخوانی پوست نازک است و بیشتر حجم بینی را استخوان و غضروف تشکیل می دهد. در این نوع از بینی ها به علت اینکه بعد از عمل بینی در تبریز ، پوست نازکی بر روی استخوان آن قرار می گیرد ، ظرافت های انجام شده بر روی استخوان بینی به خوبی مشاهده می شود و مناسب برای بینی هایی با فرم فانتزی است.

تغییر فرم بینی در جراحی بینی

مدل طبیعی : بعد از جراحی زیبایی بینی ، بیشتر ایرادات بینی رفع می شود و تغییراتی چون قوس روی بینی بسیار کم است. در این نوع مدل بینی به راحتی نمی توان تشخیص داد که بینی عمل شده است زیرا بینی فرمی طبیعی دارد.

مدل فانتزی یا عروسکی : بینی نسبت به مدل طبیعی کوچک تر شده و کمی قوس روی بینی ایجاد می شود ، ولی تغییرات به گونه ای است که متناسب با اجزای صورت باشد. به راحتی می توان تشخیص داد که بینی عمل شده است . در مواردی که بینی کوچک تر شود و قوس روی بینی بیشتر شود به آن بینی سرسره ای نیز می گویند. مهم ترین نکته در مورد مدل بینی در این است که بعد از انجام پروسه جراحی بینی در تبریز ، بینی با دیگر اجزای صورت تناسب داشته باشد و باعث زیبایی بیشتر چهره فرد شود.

 

جراحی بینی - دکتر رشدی

بهترین سن عمل رینوپلاستی بینی

بسیاری از افراد در رابطه با بهترین سن جهت انجام عمل جراحی بینی در تبریز با دکتر حمیرا رشدی ، سوال می پرسند ؛ اگر شما نیز چنین سوالی دارید ، خوب است بدانید که بهترین سن زمانی است که فرد دوره بلوغ را به پایان رسانده ، همچنین از سن جوانی و شادابی پوست نیز فاصله نگرفته باشد. در این صورت عمل بینی در تبریز ، با ایمنی بالاتر ، قدرت کلاژن سازی بیشتر و دوره نقاهت کوتاه تر انجام می شود.

آیا جراحی در بینی در سن کم عوارض دارد ؟

امروزه زیبایی ظاهری در افراد جوان جامعه به ویژه دخترها و پسرهای در سن بلوغ بسیار دیده می شود. بنابراین لازم است بگوییم که اگر در دوران بلوغ و قبل از تمام شدن رشد بینی ، فرد به عمل زیبایی دماغ در تبریز اقدام کند ، ممکن است در بزرگسالی فرم بینی وی از حالت طبیعی خارج شود و نیاز به عمل ترمیمی بینی پیدا کند.

آیا عمل بینی در سن بالا عوارض دارد ؟

کلاژن سازی و تولید الاستین پوست در هر فرد به نحوی عمل می کند. بنابراین اگر زمانی که دیگر کلاژن سازی و ماده الاستینه به تولید حداقل خود رسیده باشد ، متقاضی به جراح خوب در تبریز جهت رینوپلاستی مراجعه کند ، تورم بینی دیر تر کاهش پیدا می کند. لذا بهترین سن برای رینوپلاستی ، ۲۰ تا ۳۰ سال است.

روش های جراحی بینی در تبریز با دکتر حمیرا رشدی

برای انجام تغییر در فرم بینی ، باید به ساختمان آن دست پیدا کرد ، به همین منظور بهترین جراحان بینی تعدادی برش بر روی پوست بینی ایجاد کرده و سپس پوست را از ساختمان بینی جدا می کنند. پوست بینی به وسیله ابزارهای مخصوصی بالا نگه داشته شده و سپس دکتر بینی اقدامات لازم ، همچون گرافت گذاری یا حذف غضروف های اضافی را بر روی آن اعمال می کند.

 

جراحی بینی - دکتر رشدی

 

 

 • روش های جراحی بینی دو نوع هستند :
 1. جراحی باز بینی : در این روش برش هایی که جراح بر روی پوست آن ایجاد می کند در داخل و بر روی ناحیه کلوملا می باشد.
 2. جراحی بسته بینی : در روش مذکور ، محل ایجاد برش ها فقط در داخل بینی می باشد ، به همین دلیل بعد از عمل بینی در تبریز با دکتر رشدی ، جای هیچگونه زخم و بخیه بر روی کلوملا باقی نمی ماند.

عمل بینی باز بهتر است یا بسته ؟

روش جراحی بینی در تبریز ، تاثیر زیادی در نتیجه آن ندارد و با توجه به مهارت و صلاحدید پزشک انتخاب می شود ، ولی بیشتر جراحان بینی به دلیل اینکه در عمل باز بینی تسلط و اشراف بیشتری به ساختمان بینی داشته و به عبارت دیگر دیدشان در این روش بازتر است ، از این روش برای عمل کردن بینی استفاده می کنند.

 

جراحی بینی در تبریز - دکتر رشدی

 

مراحل عمل زیبایی بینی

 • ابتدا متقاضی به پزشک مراجعه کرده و در رابطه با فرم بینی ایده آل خود صحبت می کند.
 • پزشک با بررسی فرم بینی ، ابعاد سلامتی و زیباشناسی ، فرم نهایی را به وی پیشنهاد می کند.
 • در این مرحله پزشک آزمایش هایی جهت اطلاع از سلامتی بیمار می نویسد.
 • درصورتی که مراجعه کننده از سلامت کامل برخوردار باشد ، عمل بینی در تبریز با دکتر حمیرا رشدی ، انجام می شود .
 • اگر مراجعه کننده دچار بیماری باشد ، پزشک جراح ، وی را به متخصص مربوطه ارجاع می دهد ؛ اگر متخصص اجازه جراحی بینی در تبریز ، را بدهد ، پروسه عمل بدون هیچ گونه عارضه ای انجام می شود.
 • قبل از عمل زیبایی بینی ، پزشک متقاضی را به روش بیهوشی عمومی یا وریدی بیهوش می کند و سپس پروسه عمل را به روش باز یا بسته ، آغاز می کند.

 

جراحی ترمیمی بینی

در برخی از موارد نتیجه ای که از پروسه تغییر فرم بینی ، حاصل می شود در بردارنده رضایت بیمار و نتایج رضایت بخش نمی باشد. ممکن است نواقصی که پیش از جراحی بینی در ساختار آن وجود داشت بعد از عمل زیبایی بینی همچنان در آن وجود داشته و برطرف نشده باشد یا ایراداتی مانند تا به تا شدن و غیرقرینگی در حفره های بینی به وجود آید ، در این شرایط فرد باید برای رفع ایرادات ذکر شده اقدام به انجام عمل بینی ترمیمی در تبریز نماید.

جراحی بینی مردان در تبریز

عمل زیبایی بینی امروزه در بین آقایان نیز شایع شده است ولی آقایان با توجه به ساختار صورت و حفظ جذابیت و جذبه مردانه خود تمایل به مدل بینی طبیعی دارند و ترجیح می دهند بیشتر ایرادات بینی رفع شود و فرم بینی فرمی کاملاٌ طبیعی باشد. بینی های فانتزی با توجه به ساختار استخوانی صورت مردان ، تناسبی با دیگر اجزای صورت ندارد و ظاهر خوشایندی برایشان ایجاد نمی کند ، به همین علت بینی طبیعی برای آقایان مناسب تر است.

 

اقدامات قبل از جراحی در بینی به شرح ذیل می باشد ؟

 1. بیمار به مدت دو هفته قبل از جراحی بینی در تبریز با دکتر رشدی ، از مصرف داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین و آسپرین خودداری کند.
 2. به مدت دو هفته قبل از عمل زیبایی بینی از مصرف الکل و استعمال دخانیات پرهیز کند.
 3. آزمایشاتی را که بهترین دکتر بینی تبریز تجویز نموده است به طور کامل انجام دهد و نتیجه آن را برای بررسی به جراح خود نشان دهد.
 4. شب قبل از عمل ، شام سبکی میل کرده و به مدت ۸ ساعت قبل از عمل چیزی میل نکند وناشتا باشد.
 5. در روز عمل ، حتما یک همراه با خود داشته باشید.
 6. همچنین در صورتی که از داروی رآکوتان استفاده می کنید پیش از انجام پروسه ، این موضوع را به جراح خود اطلاع دهید.

 

جراحی بینی در تبریز - دکتر رشدی

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی به شرح ذیل می باشد :

رعایت مراقبت های بعد از پروسه جراحی زیبایی بینی ، باعث به دست آوردن نتیجه بهتر از عمل رینوپلاستی می باشد ، پس بهتر است افرادی که این عمل را انجام داده اند ، مراقبت های ذیل را رعایت کنند :

 1. داروهایی را که بهترین جراح بینی برای تان تجویز نموده است راس ساعت استفاده کنید.
 2. از رفتن به مکان های شلوغ که امکان برخورد ضربه به بینی موجود دارد خودداری کنید.
 3. تا چند روز بعد از عمل زیبایی بینی از مصرف غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارد خودداری کنید.
 4. به مدت دو هفته بعد از انجام پروسه ، از داروهای رقیق کننده خون ، الکل و استعمال دخانیات پرهیز کنید چرا که باعث بروز اختلال در روند بهبودی می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مراقبت های قبل و بعد از این عمل ، می توانید به مقالات جامعی که دکتر حمیرا رشدی یکی از بهترین جراحان بینی تبریز تهیه نموده و در وب سایت ایشان موجود است مراجعه کنید.

عوارض جراحی بینی

عمل زیبایی بینی عوارض جدی ندارد ولی بیهوشی قبل از عمل بینی ، فرم بینی بعد از عمل و اینکه بعد از عمل رینوپلاستی فرد دچار مشکلات تنفسی نشود خیلی حائز اهمیت است . اگر بینی توسط یک پزشک و متخصص گوش و حلق و بینی ، ماهر انجام نشود امکان بروز مواردی که ذکر شد وجود دارد ، پس بهتر است برای جلوگیری از خطرات احتمالی در مورد دکتر بینی به خوبی تحقیق کنید و حتما نمونه کارهای دکتر بینی تبریز را مشاهده کنید . برای مشاهده نمونه کارها و فیلم کامل جراحی بینی در تبریز توسط دکتر حمیرا رشدی ، بهترین جراح بینی تبریز ، به صفحه رسمی اینستاگرام و گالری تصاویر در سایت ایشان مراجعه فرمایید.

 

هزینه جراحی بینی در تبریز

جراحی در بینی قیمت های متفاوتی دارد و عواملی چون دستمزد جراح بینی خوب در تبریز ، تجهیزات استفاده شده بر قیمت تاثیر می گذارد. با توجه به اینکه بینی در تنفس نقش بسزایی دارد به علت هزینه کمتر سلامتی خود را به خطر نیندازید و مهارت جراح را اولویت خود قرار دهید.

جای بخیه جراحی بینی

از مهم ترین دغدغه های داوطلبین عمل بینی در تبریز با دکتر حمیرا رشدی ، در رابطه با باقی ماندن جای بخیه روی پوست می باشد. به دلیل پیشرفت های علم پزشکی و نحوه برش های احتمال باقی ماندن اسکار جراحی به شدن کاهش یافته است. اما در حالت کلی باید گفت عوامل مختلفی بر این موضوع تاثیر گذار هستند. در ادامه به مهم ترین مواردی که ریسک باقی ماندن اسکار جراحی را افزایش می دهد ، اشاره شده است :

 1. تکنیک جراحی : همانطور که می دانید جراحی بینی در تبریز با دکتر حمیرا رشدی ، با دو تکنیک بسته یا باز قابل انجام می باشد. در تکنیک بسته از آنجایی که هیچ برشی روی پوست انجام نمی شود و تمامی برش های جراحی از داخل سوراخ های بینی انجام می شود ، به هیچ عنوان آثار جراحی باقی نمی ماند این در حالی است که تا حدودی احتمال باقی ماندن جای زخم ها در روش باز وجود دارد.
 2. ضخامت پوست : آن دسته از افراد که دارای پوست ضخیمی هستند ، به میزان بیشتری مستعد باقی ماندن جای اسکار در عمل زیبایی بینی هستند. بینی ها استخوانی به دلیل دارا بودن پوست نازک کمتر در معرض این مسئله قرار دارند.
 3. رعایت نکات مراقبتی : توجه و رعایت دستورالعمل های پزشکی بعد از جراحی زیبایی بینی موجب می شود تا زخم ها و نواحی برش ها زودتر التیام و بهبود پیدا کنند. در صورتی که جای برش های جراحی به کمک پمادهای تجویز شده به صورت مرتب چرب شوند ، احتمال باقی ماندن جای بخیه ها تا حد زیادی کاهش پیدا می کند.

حالت تهوع بعد از جراحی رینوپلاستی

ممکن است برخی از افراد بعد از اینکه به هوش می آیند حالت تهوع و یا استفراغ داشته باشند. معمولا این موضوع به دلیل عوارض جانبی داروی بیهوشی رخ می دهد. این حالت می تواند گاه تا ۳ روز ادامه داشته باشد. با مصرف مایعات داروی بیهوشی از بدن خارج شده و این احساس از بین خواهد رفت.

فیلم کامل عمل بینی در تبریز

 

شروع فعالیت های بدنی بعد از جراحی بینی

یکی از سوالات پر تکرار در رابطه با عمل بینی در تبریز با دکتر حمیرا رشدی ، در رابطه با زمان آغاز فعالیت ها و انجام ورزش بعد از این پروسه می باشد. پیش از هرچیز توصیه می شود از عجله کردن برای شروع فعالیت های بدنی خودداری نمایید و اجازه دهید با داشتن استراحت کافی ، بدن بهبود پیدا کرده و ریکاوری شود. این موضوع تا حد زیادی به ترمیم بافت های بینی و کوتاه شدن دوره نقاهت کمک می کند. ورزش کردن در بازه زمانی کوتاه پس از جراحی می تواند سبب التهاب و تورم بیشتر در بینی شده و شما را با مشکلات جدی و خطرناکی همراه کند. از جمله این عوارض می توان به خونریزی شدید ، باز شدن جای بخیه ها و همچنین بروز عفونت اشاره نمود. به صورت کلی پیشنهاد می شود حداقل تا ۶ هفته بعد از انجام عمل زیبایی بینی از ورزش کردن خودداری نمایید تا بدن به حالت طبیعی خود باز گردد ؛ البته این بدان معنا نیست که در طی این مدت باید در تخت خواب باشید ، بلکه می توانید در طی این مدت زمان پیاده روی کوتاه مدت و آرامی داشته باشید. همچنین ورزش های سبک می توانند به گردش خون و بهبودی سریع تر کمک کننده و از لخته شدن و ترومبوز عمیق رگ ها جلوگیری نماید. بهتر است در شروع فعالیت های ورزشی ، با تمرینات سبک شروع کنید و به مرور آن را سخت تر کرده و به تمرینات سابق خود باز گردید. در رابطه با ورزش هایی که با توپ همراه هستند و یا ورزش های رزمی لازم است مدت زمان بیشتری صبر شود. گاهی توصیه می شود بعد از یک سال که بینی استحکام لازم را به دست آورد به سراغ ورزش های رزمی بروید و دقت داشته باشید که حتما مراقبت و احتیاط های لازم را رعایت کنید تا بینی دچار صدمه و آسیب جدی نشود ؛ چرا که این موضوع می تواند نتیجه عمل بینی شما را تغییر دهد.

تغذیه بعد از جراحی زیبایی بینی

از جمله پرسش های پر تکرار در رابطه با عمل بینی در تبریز ، این است که بعد از جراحی بینی چه بخوریم ؟ در واقع شما برای کوتاه شدن دوره نقاهت و کمک به ترمیم زخم ها نیاز است برای مدتی به تغذیه و رژیم غذایی خود توجه داشته باشید و از مصرف برخی مواد خوراکی خودداری نمایید. در ادامه به انواع غذاهایی که مصرف آن ها بعد از رینوپلاستی توصیه می شود ، اشاره شده است :

میوه های آبدار : از انجایی که میوه ها دارای منابع غنی از ویتامین ها هستند. مصرف میوه ها برای کمک به بهبود زخم ها توصیه می شود به ویژه میوه هایی که حاوی ویتامین A ، E ، C هستند. این دسته از ویتامین ها سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و به روند بهبودی سرعت می بخشد. لیمو ، نارنگی ، توت فرنگی ، انگور ، موز، کیوی ، گیلاس ، آووکادو ، آناناس از جمله میوه های مفیدی هستند که می توانید به سبد غذایی خود اضافه کنید.

سبزیجات : سبزیجات نیز مانند میوه ها حاوی مواد معدنی و ویتامین های زیادی هستند که به ترمیم و بهبود زخم های بعد از جراحی بینی کمک می کند. مصرف سبزیجات سبز رنگ به دلیل فیبر زیادی که دارند برای کمک به سیستم گوارشی در این دوران توصیه می شوند. کاهو ، اسفناج ، هویج و سیب زمینی پخته شده از بهترین منابغ غذایی هستند.

محصولات غنی از پروتئین : اگر می خواهید دوره ریکاوری کوتاه مدت و راحتی را تجربه نمایید ، نباید از مصرف پروتئین ها در این دوران غافل شوید ؛ لبنیات ، لوبیا ، گوشت مرغ و گاو ، تخم مرغ از منابع خوب پروتئینی هستند که باید روزانه مورد استفاده قرار بگیرند.

برنج و غلات : بسیاری از بیماران بعد از انجام جراحی بینی در تبریز با دکتر حمیرا رشدی ، سوال می کنند که می توانند برنج میل کنند ؟ بعد از گذشت ۲ روز می توانید طبق روال گذشته برنج میل نمایید. بهتر است برای متنوع کردن وعده غذایی ماکارونی و ذرت را نیز به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

گرافت گذاری چیست ؟

گرافت گذاری اغلب به شکل های متنوعی انجام می شود. غضروف های نرم بینی بر روی یکدیگر قرار گرفته و باعث فرم دهی به بینی می شود. برای حفظ قرارگیری غضروف ها روی هم و حفظ استقامت آن ها ، گرافت به دلیل جلوگیری از افتادگی بینی و تغییر فرم آن بر روی بینی گذاشته می شود.

آیا جراحی بینی سبب تغییر در صدا می شود ؟

در صورتی که فرایند تغییر فرم بینی به طور صحیح انجام شود و فرد قبل از جراحی ، از نظر تنفسی مشکلی نداشته باشد به هیچ وجه با تغییر صدا مواجه نخواهد شد. به طور کلی می توان گفت اگر در مواردی خاص شخصی قبل از این که تحت جراحی بینی قرار گیرد دچار انسداد نسبی مجاری هوایی شود در این صورت به دلیل انحراف تیغه بینی یا نارسایی دریچه های بینی رزونانس صدا حتما تغییر پیدا خواهد کرد. البته ناگفته نماند برخی از افراد نیز قبل از انجام این رینوپلاستی ، به طور طبیعی دارای رزونانس صدا هستند و هیچ مشکل تنفسی ندارند ؛ اما به دلیل عارضه جراحی ، به نارسایی دریچه تنفسی و انسداد نسبی مجاری هوایی بینی دچار می شوند ؛ در این افراد ممکن است طنین صدا و رزونانس آن دستخوش تغییراتی گردد.

آیا بدون بیهوشی نیز می توان جراحی بینی انجام داد ؟

از آنجایی که اکثر جراحی های زیبایی بینی با بیهوشی عمومی انجام می شود اما در برخی موارد نیز این پروسیجر با بی حسی موضعی انجام می شود. اگر اصلاحاتی که قرار است روی بینی انجام شود بسیار کم باشد فرد با نظر پزشک تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد اما در صورتی که تغییرات عملکردی و ظاهری در بینی فرد زیاد باشد ، جراح با بیهوشی عمومی این کار را انجام می دهد. در هر دو مورد بیمار هیچ دردی احساس نمی کند.

فیلم رضایت بیمار از نتیجه جراحی بینی در تبریز با دکتر رشدی

 

شست وشوی بینی بعد از عمل رینوپلاستی

یکی از نکات مهمی که زیباجویان بعد از جراحی زیبایی بینی در تبریز ، باید به آن توجه داشته باشند این است که بعد از خارج کردن تامپون از بینی برای حداقل دو ماه به صورت مرتب و تا سه مرتبه در روز ، به کمک محلول سدیم کلراید و یا آب و نمک ، بینی خود را شست و شو دهند. دقت داشته باشید که اگر از محلول خانگی آب و نمک استفاده می کنید باید حتما از آب جوشیده شده استفاده نمایید ؛ چرا که ممکن است آب دارای باکتری های مضری باشد که با ورود از راه بینی به مغز ، عوارض و مشکلات جدی برای شما ایجاد نماید و یا سبب بروز عفونت در زخم های در حال ترمیم بینی شوند.

برای تمیز کردن و شست و شوی بینی بعد از جراحی راه های مختلفی وجود دارد که استفاده از سرنگ را می توان راحت ترین راه برای این امر معرفی نمود. برای این کار تنها کافی است سرنگ را از محلول شست و شو پر کرده و رو به روی روشویی قرار گرفته و سر خود را مقداری به طرفین کج نمایید و سپس محتوی سرنگ را در بینی خود خالی نمایید و اجازه دهید محلول به سوراخ بینی راه یافته و به همان صورت از بینی خارج شود ، نیازی نیست که محلول به داخل حلق راه پیدا کند و یا از سمت دیگر خارج شود. سپس این کار را برای سمت دیگر بینی انجام دهید. دقت داشته باشید که از فین کردن و فشار آوردن به بینی در هنگام تمیز کردن و شست و شوی بینی باید خودداری شود. همچنین لازم به ذکر است که از فرو بردن اشیا به داخل سوراخ های بینی باید پرهیز شود. در انتها بعد از شست و شوی بینی لازم است به کمک پمادهای تجویز شده توسط پزشک جای بخیه و سوراخ های بینی خود را به آرامی و به کمک یک گوش پاک کن تمیز ، چرب نمایید.

تزریق ژل لب قبل و بعد از عمل بینی

در صورتی که به فاصله کمی از زمان جراحی خود ، قصد انجام تزریق ژل لب را دارید ، بهتر است حتما در این خصوص با جراح بینی خود مشورت نمایید ؛ چرا که لب و بینی در فاصله کمی از یکدیگر قرار گرفته اند و تورم در لب ها می تواند در نتیجه عمل بینی نیز تاثیر داشته باشد و یا بالعکس لب ها بعد از جراحی زیبایی بینی نیز دچار تورم زیادی می شوند که این تورم تا یک ماه ادامه دارد ، به همین دلیل توصیه می شود در صورتی که قصد انجام این پروسه زیبایی را دارید ، حداقل یک ماه قبل و یا بعد از جراحی بینی ، تزریق ژل لب خود را انجام دهید.

بوتاکس بینی بعد از عمل رینوپلاستی

معمولا از تزریق بوتاکس به بینی با هدف برطرف نمودن افتادگی بینی استفاده می شود. بینی به صورت طبیعی مدتی بعد از انجام جراحی حدود چند میلی متر افتادگی پیدا می کند ، به همین دلیل جراحان ، در پروسه رینوپلاستی بینی را چند میلی متر بالاتر از حالت طبیعی جراحی می کنند تا بعد از افتادگی ، بینی شکل نامطلوبی پیدا نکند ؛ در صورتی که با گذشت زمان احساس کردید بینی شما دچار افتادگی شده و یا دوست داشتید بینی کمی به سمت بالا لیفت شود ، با مشورت جراح بینی می توانید این کار را انجام دهید. لازم به ذکر است که تزریق بوتاکس به بینی تنها در حد چند میلی متر می تواند بینی را به سمت بالا لیفت کند و نباید انتظار معجزه و یا نتیجه قابل توجهی داشته باشید. همچنین تزریق این ماده به بینی با اثرات موقت همراه بوده و تزریق های پی در پی در بینی و فشاری که تزریق بوتاکس به بافت بینی وارد می کند ، می تواند پیامدهای منفی به دنبال داشته باشد.

سوالات متداول در مورد جراحی بینی

اسپیلنت بینی چیست ؟

به گچی که بعد از عمل بینی در تبریز ، برای نگهداری و محافظ روی بینی بیمار گذاشته می شود ، اسپیلنت می گویند که معمولا یک هفته بعد از جراحی برداشته می شود. به همین علت در طول این هفته لازم است از خیس و مرطوب شدن اسپیلنت بینی جلوگیری نمایید.

استفاده از چسب بینی تا چند روز لازم است ؟

چسب زدن به بینی تا حد زیادی به نظر جراح بستگی دارد. معمولا بین ۱ الی ۳ ماه با توجه به نوع بینی از چسب استفاده می شود.

از کجا بفهمیم بینی ما استخوانی است یا گوشتی ؟

زمانی که بینی دارای پوستی نازک به همراه غضروف های محکم باشد می توان گفت بینی استخوانی است و در حالتی که پوست بینی ضخیم و چرب باشد و از غضروف های ضعیف تشکیل شده باشد ، می توان آن بینی را گوشتی نامید. اگر بینی حالتی بین این دو نوع باشد با معاینه پزشک نوع بینی شما مشخص خواهد شد.

بعد از خارج کردن تامپون ممکن است باز هم مشکل تنفسی وجود داشته باشد ؟

معمولا ۱ الی ۲ هفته بعد از جراحی زیبایی بینی ، عمل نفس کشیدن از طریق بینی به دلیل تورم در بافت های داخلی بینی ممکن است سخت باشد. بعد از اینکه ورم بینی بهبود پیدا کند تنفس به صورت صحیح و کامل انجام خواهد شد.

معمولا چند درصد بیماران بعد از عمل بینی به عمل ثانویه احتیاج پیدا می کنند ؟

اگر عمل اولیه بینی به نحو صحیح و اصولی زیر نظر جراح متبحر و با سابقه انجام شود نیازی به عمل ترمیمی بینی نخواهد بود. اما در برخی شرایط بیمار بعد از عمل نیاز به عمل ثانویه پیدا می کند تا مشکلات بینی برطرف شود. این آمار در حدود ۱۰ درصد می باشد.

با تورم بعد از جراحی بینی چه باید کرد ؟

میزان تورم در افراد مختلف متفاوت است. هرچه پوست بیمار ضخیم تر باشد ، تورم بیشتر بوده و برای بهبودی تا ۱۸ ماه زمان نیاز است اما بخش عمده ای از تورم بعد از ۱ الی ۳ ماه از بین خواهد رفت.

 


ثبت نام
اطلاع از
guest
2 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
مینا محمد بیگی
مینا محمد بیگی
29 روزها گذشته

سلام خانم من بینیم گوشتی بود بعد از جراحی کنار پره های بینیم جای اسکار باقی مونده بعد از یک سال استفاده کرم ترمیم کننده میتونه تاثیر داشته باشه ؟ اگر میشه لطفا راهی برای از بین بردن اسکار بعد از عمل بینی معرفی بفرمایید ممنون

drroshdi9
ادمین
21 روزها گذشته
پاسخ دادن به  مینا محمد بیگی

شاید لیزر موثر باشد

Scroll to Top
Call Now Button