جراحی بینی در افراد سیگاری

جراحی بینی در افراد سیگاری

جراحی بینی در افراد سیگاری : تمامی متقاضیان سیگار می دانند که قبل و بعد از انجام جراحی زیبایی بینی باید از کشیدن سیگار ، مشروبات الکی و هر دخانیات دیگری پرهیز کنید .

اکثریت متقاضیان دلیل ترک دخانیات قبل و بعد از جراحی بینی را نمی دانند .

در این مقاله سعی شده است تا با زبانی عامیانه و قابل فهم ، دلیل منع سیگار قبل و بعد از جراحی بینی توضیح داده شود .

هنگامی که بخشی از بدن زخم می شود باید خون رسانی فرد خوب باشد تا زخم هرچه زودتر ترمیم یابد .

بنابراین مهم ترین عامل ترمیم بافت های آسیب دیده ، خون رسانی است و هرچه خون رسانی بهتر انجام شود روند بهبودی سریع تر است.

جراحی بینی ، یک روش کاملاً تهاجمی برای تغییر فرم یا بهبود عملکرد بینی است بنابراین برش هایی در حین جراحی بینی زده می شود و فرد در حین عمل جراحی بینی بی هوش می شود .

دلیل ترک سیگار قبل از جراحی بینی ، اکسیژن رسانی بهتر حین جراحی بینی است و دلیل نکشیدن سیگار و دخانیات بعد از جراحی بینی ، ترمیم بینی می باشد .

جراحی بینی در افراد سیگاری

نکاتی درباره بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی بینی ، دوران نقاهت بیمار شروع می شود در این طی این دوران ، بینی شروع به ترمیم بافت های خود می کند.

خون رسانی برای ترمیمی بافت ها اهمیت بالایی دارد به همین دلیل نکشیدن سیگار و دخانیات باعث می شود تا خون رسانی به بهترین نحو ممکن انجام شود و در نتیجه بینی سریع تر ترمیم پیدا می کند.

تاثیر سیگار و دخانیات بر روی بدن بسیار زیاد است به همین دلیل جراح بینی تاکید زیادی دارد که مصرف سیگار  ، دخانیات و مشروبات الکلی حداقل دو هفته الی چهار هفته قبل و بعد از جراحی بینی  قطع شود .

در اصل دود سیگار تاثیری بر روی جراحی بینی ندارد و تنها نیکوتین داخل سیگار است که تاثیرات مخربی دارد .

مضرات قلیان برای بینی عمل شده

برخی از بیماران سوال می کنند که  می توان قلیان را جایگزین سیگار کرد ؟

متاسفانه بسیاری از افراد بر این باورند که قلیان تاثیرات منفی بر روی اجزای بدن ندارد و قلیان را جایگزین مناسبی برای سیگار می دانند .

در اصل قلیان یکی از دخانیات قوی می باشد و مانند سیگار تاثیرات منفی دارد ، بنابراین قطع انواع دخانیات قبل و بعد از رینوپلاستی برای بهتر شدن فرم بینی و کسب نتیجه ایده آل از جراحی بینی ضروری است.

علاوه بر تاثیر منفی که دخانیات در طی دوره نقاهت و حین جراحی بینی دارند ، بیهوشی در افرادی که دخانیات مصرف می کنند نیز خطرناک تر است و به هوش آمدن آن ها سخت تر خواهد بود  .

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Scroll to Top
Call Now Button