ماستوئیدکتومی

ماستوئیدکتومی چیست ؟ این جراحی یکی از عمل های مرتبط با عفونت های گوش است که بهترین روش برای درمان عفونت های پیشرفته گوش می باشد. برای درمان تومورهای مرتبط با گوش و کاشت حلزون اولین روش انجام جراحی ماستوئیدکتومی می باشد. در اصل این عمل برای رفع و بهبود عفونت مزمن گوش میانی انجام می شود ؛ بنابراین این عمل برای رفع عفونت های سلول های هوایی پشت گوش انجام می شود و نحوه آن به این صورت است که با زدن برش در پشت گوش و بدون آسیب رسانی به کانال گوش دریل سلول های هوایی شروع می شود تا به آنتروم برسیم. آنتروم ، سوراخ بین گوش میانی و سلول های هوایی پشت گوش می باشد. در واقع عفونت گوش میانی برای فرد مشکلاتی فراوانی را به وجود می آورد و فرد متوجه تغییرات غیر عادی در ناحیه گوش می شود. دکتر حمیرا رشدی ، بهترین متخصص گوش و حلق و بینی تبریز ، در این رابطه بیان می کند ، بیماری های گوش ارتباط مستقیمی با عدم شنوایی یا اختلال در شنوایی دارند به همین دلیل بسیار مهم است که به سرعت برای درمان بیماری های مرتبط با گوش اقدام کنید.

 

ماستوئیدکتومی - دکتر رشدی

 

اهمیت عمل ماستوئیدکتومی

برشی که برای این عمل زده می شود به طور معمول عمیق است و عمل محل برش در مسیر عصبهای صورتی و کانال نیم دایره ای گوش قرار دارد که نباید به آن ها کوچک ترین آسیبی وارد شود. اگر آسیبی به عصب های صورت و کانال های نیم دایره ای برسد امکان فلج شدن کامل صورت و کر شدن کامل بیمار وجود دارد. با توضیحات بالا به خوبی متوجه شدیم که عمل ماستوئيدكتومي به چه میزان مهم و حساس است. بنابراین نیاز است تا این جراحی توسط یک فرد متخصص انجام شود. برای انجام عمل ماستوئیدكتومی حتماً به یک جراح و متخصص گوش و حلق و بینی خوب در تبریز مراجعه کنید تا هیچ گونه مشکلی برایتان پیش نیاید. همچنین تشخیص بیماری های گوش کار دشواری است و نیاز است تا از ابزار بسیار دقیق و پیشرفته استفاده شود ، بهترین متخصص گوش و حلق و بینی تبریز به خوبی می داند از چه ابزاری برای تشخیص دقیق تر استفاده کند. بنابراین انتخاب یک فرد متخصص مهم ترین مسئله ای است که باید به آن توجه داشت.

تعیین هزینه جراحی درمانی گوش در تبریز

برای درمان مشکلات مرتبط با گوش روش های بسیاری وجود دارد که با توجه به پیشرفت بیماری مورد استفاده قرار می گیرد. بهتر است در ابتدا به دکتر متخصص مراجعه کنید تا بیماری تشخیص داده شود و با توجه به میزان پیشرفت بیماری و درمان آن هزینه تعیین شود.

آمادگی برای عمل ماستوئیدکتومی

  • لازم است ابتدا متخصص گوش و حلق و بینی به بررسی سوابق پزشکی و معاینه بیمار بپردازد. سپس آزمایش هایی مثل سی تی اسکن ، تست های شنوایی و ام آر ای در صورت لزوم تجویز خواهد شد. همچنین ممکن است بیمار برای تشخیص دقیق به تکرار ادیومتری و نوار گوش نیاز پیدا کند.
  • مانند تمامی عمل های جراحی باید پیش از عمل ماستوئیدکتومی از مصرف آسپرین و هر نوع داروی رقیق کننده خون اجتناب شود. همچنین مصرف برخی داروهای گیاهی نظیر زنجبیل باعث رقیق شدن خون می شوند ، به همین دلیل باید حداقل یک هفته قبل از عمل از مصرف سیر و زنجبیل خودداری شود.
  • برخی مواد غذایی نیز ممکن است در افراد ایجاد حساسیت کند به همین دلیل توصیه می شود از مصرف بادام زمینی ، گوجه فرنگی ، شیر و برخی مواد غذایی که نسبت به آن حساسیت دارید ، پرهیز کنید.
  • به بیماران توصیه می شود شب قبل از عمل حتما استحمام کنند.

ابتلا به سرماخوردگی و داشتن هرگونه علائم مانع از انجام این جراحی می شود به همین علت باید یک هفته پیش از عمل مراقب سلامت خود باشید و از افرادی که به آنفولانزا و سرماخوردگی دچار هستند ، دوری نمایید. در صورتی که در روز عمل هرگونه علائم سرماخوردگی مثل آبریزش بینی ، تب و یا گلو درد دارید ، باید به پزشک اعلام کنید تا عمل شما به روز دیگری موکول شود.

نحوه جراحی ماستوئیدکتومی

در عمل ماستوئیدکتومی در تبریز ، درست در پشت گوش و در محل اتصال به سر ، یک برش ۱ سانتی متری ایجاد می شود و استخوان ها و عفونت را با استفاده از میکروسکوپ تمیز و خارج می کنند. در نهایت از فاسیای عضلات پشت پرده گوش را ترمیم می کنند و در پایان عمل ، پشت گوش دوخته می شود. لازم است در داخل کانال گوش ژلفوم پانسمان داخلی قرار داده شود و قسمت بیرونی گوش پانسمان شود. پانسمان خارجی بعد از ۳ الی ۵ روز برداشته می شود و پانسمان داخلی بعد از ۵ الی ۶ هفته توسط جراح خارج می شود.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Scroll to Top
Call Now Button