سوالات متداول جراحی بینی

در این مقاله قصد داریم به برخی از سوالات متداول جراحی بینی که سوال اغلب متقاضیان جراحی بینی است ، پاسخ دهیم. افرادی که قصد جراحی کردن بینی خود را دارند دغدغه های زیادی دارند حتی بعد از انجام عمل نیز با پرسش ها و سوالاتی رو به رو می شوند ، به همین دلیل در این مقاله از دکتر حمیرا رشدی ، بهترین جراح بینی تبریز ، تلاش شده تا به صورت جامع به  تمام سوالات شما عزیزان پاسخ داده شود.

 

سوالات متداول جراحی بینی - دکتر حمیرا رشدی

 

سوالات متداول جراحی بینی عبارتند از :

سوال : عمل بینی درد داره و ورم پره های بینی بعد از عمل بینی تا چند مدت ادامه داره ؟

پاسخ : وجود مقداری درد ، ورم و کبودی بعد از عمل بینی ، طبیعی است. عوامل بسیار زیادی در شدت و مدت زمان ادامه یافتن درد و ورم بعد از جراحی بینی تاثیرگذارهستند ، مانند : تبحر و تجربه جراح بینی و مراقبت هایی که بیمار بعد از عمل بینی انجام می دهد. بنابراین مدت زمان دقیقی را برای داشتن درد و ورم بعد از جراحی زیبایی بینی نمی توان مشخص کرد ولی در اغلب موارد ، بیمار حدودا به مدت یک هفته بعد از عمل بینی درد و بعد از حدود ۶ ماه ورم خواهد داشت. مصرف قرص های مسکنی که توسط بهترین دکتر بینی تبریز ، برای شما تجویز می شود ، در کاهش میزان دردتان بسیار موثر است.

سوال : فاصله زیاد لب و بینی بعد از عمل ، برای همه به وجود می آید ؟

پاسخ : تغییر فاصله لب و بینی از دیگر سوالات متداول جراحی بینی در افراد متقاضی است. در صورت ایجاد تغییرات خیلی زیاد این امکان وجود دارد که فاصله لب و بینی زیاد شود. انتخاب جراح بینی خوب ، در کاهش ریسک های این چنینی تاثیر بسیار زیادی دارد به این دلیل که جراح بینی باتجربه ، بینی شما را با توجه به اجزای صورت تان فرم داده و از ایجاد تغییرات افراطی پرهیز می کند.

سوال : در مورد فرم بینی بعد از عمل بینی خود ، مایلم فرم بینی ام مشابه هنرپیشه مورد علاقه ام باشد ، آیا این امکان وجود دارد ؟

پاسخ : مطلع کردن جراح بینی از فرم ایده آل بینی ، از این جهت که بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی در تبریز ، از سلیقه شما آگاه می شود خوب است. باید در نظر داشته باشید که آن فرم بینی ، ممکن است  به چهره شخص مورد نظر شما بیاید ولی با اجزای صورت شما هماهنگی و تناسب نداشته باشد. بینی می بایست با اجزای صورت شما در تناسب باشد ، در این صورت است که موجب زیبایی بیشتر چهره شما خواهد شد. همچنین باید در نظر داشته باشید که بینی هر فرد خصوصیات منحصر بفرد خو د را دارد ، اشکالات بینی شما قبل از عمل بینی ، جنس پوست بینی و حالت غضروف های آن در نتیجه عمل بینی بسیار تاثیرگذار است.

سوال : آیا خندیدن بعد از عمل بینی باعث بروز مشکل می شود ؟

پاسخ : یکی از سوالات متداول جراحی بینی اغلب افراد در مورد صحبت کردن و خندیدن بعد از عمل بینی است. اسکلت بینی شما در حین عمل دستکاری و دچار تغییراتی می شود که طبیعتا مدت زمانی را جهت فیکس شدن در محل جدید خود نیاز دارد که این مدت زمان حدودا ۱ ماه است. به همین علت از حرکات شدید فکی مانند گریه و خنده شدید که باعث ایجاد فشار بر روی فک بالای شما و در نتیجه اسکلت بینی می شود ، خودداری کنید.

 

سوالات متداول جراحی بینی - دکتر رشدی

 

ادامه سوالات متداول جراحی بینی :

سوال : هزینه عمل بینی چقدر است ؟

پاسخ : از جمله مورادی که ذهن فردی که قصد جراحی بینی خود را دارد به خود مشغول می کند ، هزینه عمل بینی است. هزینه عمل بینی به عوامل بسیار از جمله نوع بینی شم ا، منطقه جغرافیایی و تجربه جراح بینی بستگی دارد. عمل جراحی بینی های گوشتی به دلیل داشتن پوست ضخیم بسیار دشوارتر از بینی های استخوانی است ، بنابراین هزینه بیشتری خواهد داشت. همچنین هزینه عمل بینی های استخوانی نیز، با توجه به اینکه بینی هر فرد با فرد دیگر متفاوت بوده و شدت قوز و اشکالات موجود در بینی همه افراد یکسان نیست ، متفاوت می باشد. بنابراین تعیین هزینه مشخص برای جراحی بینی ، امکان ندارد. با مراجعه به بهترین جراح بینی در تبریز ، از هزینه دقیق مطلع شوید. در صورتی که مایل به کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با سوالات متداول جراحی بینی هستید ، بخش های دیگر سایت را مطالعه بفرمایید.

سوال : چه راهی برای کاهش ورم بینی بعد از جراحی پیشنهاد می کنید ؟

پاسخ :  یکی از سوالات متداول جراحی بینی پرسش در مورد ورم بینی بعد از جراحی است. ورم بینی بعد از جراحی طبیعی بوده و در همه افراد ایجاد می شود. در صورتی که اقدامات گسترده ای در هنگام جراحی روی بینی انجام شود ، بینی ورم بیشتری خواهد داشت. همچنین خوب است بدانید که بینی های گوشتی در مقایسه با بینی های استخوانی بعد از عمل ، ورم بیشتری دارند. میزان ورم به جنس و ضخامت پوست افراد بستگی دارد. این موضوع بعد از گذشت زمان برطرف شده و از بین می رود. برای تسریع بهبودی ورم بعد از جراحی بینی می توانید از ماساژ موضعی و کمپرس یخ کمک بگیرید. همچنین بالا نگه داشتن سر در هنگام خواب ، چسب زدن به بینی به صورت مداوم در یک ماه اول بعد از جراحی ، مصرف آناناس و کرفس و پرهیز از مصرف نمک و ادویه از مواردی است که در کاهش ورم بینی بعد از جراحی کمک کننده است.

سوال : از بین رفتن کبودی بعد از عمل چه مدت طول می کشد ؟

پاسخ : معمولا بعد از گذشت ۷ روز کبودی ها کم کم از بین می روند.

سوال : سن مناسب برای جراحی بینی چه سنی می باشد ؟

پاسخ : دختران بعد از ۱۶ سالگی و پسران بعد از ۱۸ سالگی در صورتی که رشد صورت آن ها کامل شده باشد ، می توانند اقدام به جراحی بینی نمایند.

سوال : آیا انحراف تیغه بینی بعد از جراحی بر می گردد ؟

انتخاب بهترین جراح بینی تبریز ، در این امر نقش بسزایی دارد ، در صورتی که در حین جراحی اصلاح تیغه بینی به خوبی انجام شود ، امکان بازگشت انحراف بعد از جراحی وجود نخواهد داشت.

سوال : آیا بعد از جراحی بینی گوشتی ، بینی افتاده می شود ؟

پاسخ :  یکی دیگر از سوالات متداول جراحی بینی پرسش در مورد افتادگی و تغییر بینی گوشتی به فرم اولیه است ، در پاسخ به این پرسش باید گفت خیر ، امروزه بینی های گوشتی با تکنیک های جدید جراحی می شوند ، به همین دلیل امکان برگشت بینی به فرم اولیه و افتادگی نوک بینی بعد از جراحی وجود ندارد.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Scroll to Top
Call Now Button