جراحی بینی کج

فرم بینی به دلیل ضربه خوردن یا به طور مادرزادی می تواند کج باشد و از زیبایی چهره بکاهد در چنین شرایطی برای رفع کجی بینی ، جراحی بینی کج انجام می شود .

جراحی بینی کج جزو جراحی های زیبایی بینی می باشد و هدف از انجام آن ، اصلاح فرم بینی و در نهایت زیباتر شدن چهره است  .

 

جراحی بینی کج

 

تفاوت کج بودن بینی با انحراف بینی

انحراف بینی در اصل کج شدن تیغه وسط بینی یا سپتوم بینی است و در اغلب موارد باعث مشکلات تنفسی می شود ولی کج بودن بینی به طور معمول مشکلی برای عملکرد بینی به وجود نمی آورد .

به طور مثال بر اثر ضربه ، استخوان های بینی به یک سمت می روند و بافت نرم پوست نیز دچار کجی می شود و اگر به بینی نگاه کنید فرم آن کج یا پیچیده است.

کج بودن بینی با انحراف بینی متفاوت است ، عمل انحراف تیغه بینی در اصل اصلاح سپتوم  بینی است و جراحی درمانی بینی محسوب می شود بنابراین امکان پرداخت هزینه توسط بیمه وجود دارد .

ولی جراحی بینی کج به طور معمول مشکلی برای عملکرد بینی به وجود نمی آورد و جراحی زیبایی محسوب می شود بنابراین هزینه این نوع از جراحی به عهده خود شخص است .

عوارض جراحی بینی

اگر جراح  پلاستیک بینی  مهارت و دانش کافی کافی نباشد نمی تواند  اوضاع را در اتاق عمل و حین جراحی بینی به خوبی کنترل کند.

هنگامی که جراح بینی نتواند شرایط به خوبی مدیریت کند امکان بروز مشکلات در حین جراحی بینی به وجود می آید یا عدم تمرکز جراح بینی باعث می شود تا نتواند به خوبی بینی را فرم دهد .

به همین دلیل برخی از متقاضیان جراحی بینی نتیجه دلخواه خود را از جراحی بینی کسب نمی کنند و دچار نارضایتی از فرم بینی یا کج بودن بینی می شوند .

نارضایتی از فرم بینی باعث می شود تا بیماران به فکر انجام جراحی بینی ترمیمی باشند .

بنابراین کجی بینی ای که ناشی از جراحی بینی باشد تنها با انجام جراحی ثانویه بینی برطرف می شود .

 

جراحی بینی کج

 

 مراقبت های بعد از جراحی بینی کج

اقداماتی که افراد باید بعد از انجام این جراحی انجام دهند همچون سایر جراحی های زیبایی بینی بوده و تفاوتی با آن ها ندارد. دکتر حمیرا رشدی ، جراح بینی تبریز همواره بر لزوم رعایت این نکات و مراقبت ها تاکید دارند زیرا در رضایت بخش بودن نتیجه جراحی، کاهش عوارض ناشی از آن و هرچه بهتر سپری شدن دوران نقاهت افراد تاثیر زیادی دارند. این نکات عبارتنداز:

  • پزشکان برای انجام این عمل جراحی فرد را تحت بیهوشی عمومی قرار می دهند؛ ماده بیهوشی دارای اثراتی است که به موجب آن وارد شدن مواد غذایی به معده موجب بروز حالت تهوع در فرد و استفراغ کردن می شود. به همین دلیل توصیه ما این است که به مدت ۴ ساعت چیزی نخورید و نیاشامید.
  • بعد از گذشت ۴ ساعت فقط آب و آبمیوه های طبیعی بنوشید.
  • در صورت احساس گرسنگی فقط غذاهای نرم و آبکی همچون سوپ خورده، به مرور خوردن غذاهایی همچون پلو خورشت را از سر گرفته و بعد از مدت زمان تعیین شده توسط پزشک اقدام به از سرگیری رژیم غذایی عادی خود کنید.
  • غذا و میوه های سفت نخورید؛ غذا برای بلع باید تا حد زیادی جویده شده و نرم شود. غذاهایی همچون هویج به دلیل سفتی زیاد نیاز به جویدن زیاد دارند، عمل جویدن به فک بالا فشار زیادی وارد می کند که این امر و همچنین تکان خوردن بیش از اندازه فک بالا موجب تشدید ورم بینی می شود.
  • در مدت زمان تعیین شده توسط جراح، حتماً بر روی بینی خود چسب بزنید.
  • برای کاهش ورم و کبودی ناشی از جراحی بینی می توانید بر روی بینی خود و نواحی دارای کبودی و ورم کمپرس سرد قرار دهید؛ ژل یخ را به مدت ۱۵ دقیقه بر روی موضع قرار داده، نیم ساعت استراحت کرده و مجدداً آن را بر روی بینی قرار دهید.

هزینه عمل کجی بینی

برای تعیین هزینه جراحی بینی کج توصیه می شود درابتدا توسط جراح پلاستیک بینی معاینه شوید زیرا دستمزدی که جراحان بینی بابت انجام جراحی بینی کج دریافت می کنند متغیر است .

علاوه بر دستمزد جراح بینی ، هزینه های بیمارستان نیز بخشی از قیمت جراحی بینی  را تشکیل می دهند .

برای انتخاب جراح بینی نیاز است به خوبی تحقیقات لازم را انجام دهید تا عوارض ناشی از جراحی بینی را به کمترین میزان ممکن برسانید .

درباره drroshdi

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • چهار × 4 =

Call Now Button