جراحی بینی استخوانی به فرآیندی گفته می شود که در طی آن بینی استخوانی متقاضی تغییر فرم دهد. به طور کلی بینی ها از نظر جنس و فرم ظاهری به دو دسته استخوانی و گوشتی تقسیم بندی می شوند. در این مطلب از دکتر حمیرا رشدی ، بهترین جراح گوش و حلق و بینی در تبریز ما ، جراحی بینی با ویژگی های استخوانی را شرح می دهیم. بررسی می کنیم این بینی ها چه ویژگی هایی دارند و امکان انجام چه تغییراتی در آن ها میسر است. جهت آن که بدانید بینی شما استخوانی است یا خیر ، به ادامه مطلب توجه کنید.

 

جراحی بینی استخوانی - دکتر رشدی

 

ویژگی بینی استخوانی

 • بینی استخوانی ضخامت کمی دارد و بیشتر حجم بینی را استخوان و غضروف تشکیل می دهد .
 • استخوان ها و غضروف های این بینی ، محکم هستند و استقامت زیادی دارند.
 • به علت حجم کم پوست و نازک بودن آن برای فرم بینی فانتزی یا نیمه فانتزی بسیار مناسب هستند.

ویژگی بینی گوشتی

 • در بینی های گوشتی ضخامت پوست زیاد است و پوست بینی حجم زیادی از بینی را تشکیل داده است.
 • غضروف و استخوان این بینی ها بسیار نرم است و استقامت زیادی ندارند.
 • به علت حجم زیاد پوست و ضخامت آن برای فرم بینی طبیعی مناسب تر است.

شرح ویژگی های انواع بینی ها به ما کمک می کند راحت تر در رابطه با پروسه جراحی بینی استخوانی صحبت کنیم. اکنون که با ویژگی های انواع بینی ها آشنا شدید ، در صورتی که بینی شما استخوانی است و قصد انجام عمل زیبایی بینی یا رینوپلاستی دارید ، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

جراحی بینی استخوانی

 

مراحل جراحی بینی استخوانی

هدف از رینوپلاستی بینی استخوانی عموما رفع قوز ، کوچک کردن سایز کلی بینی ، کوچک کردن حفره های بینی و ایجاد انحنا در استخوان آن است. متقاضیان عمل بینی استخوانی ممکن است به تمامی این تغییرات نیاز داشته باشند یا آن که تنها خواستار تعدادی از آن ها باشند ؛ این موضوع قبل از رینوپلاستی مشخص می شود و حین انجام پروسه طبق هدف مشخص شده ، مراحل عمل ، انجام می شود:

 • در اولین مرحله از فرآیند عمل ، متقاضی به روش بیهوشی عمومی ( یا بیهوشی وریدی) هوشیاری خود را از دست می دهد.
 • پس از بیهوشی کامل ، جراح با استفاده از تکنیک باز ، عمل زیبایی بینی را شروع می کند.
 • ابتدا میان دو حفره بینی ، برشی ایجاد می کند.
 • پس از ایجاد برش ، دسترسی و دید مستقیم به ساختمان بینی دارد.
 • با بررسی ساختمان بینی ، تغییرات مورد نیاز مانند رفع قوز ، کوچک کردن حفره های بینی و دیگر موارد مورد نیاز را انجام می دهد.
 • پس از آن که تمامی تغییرات با توجه به قوانین زیبایی شناسی و سلامتی انجام شد ، جراح پوست بینی را روی فرم جدید آن قرار داده و آن را بخیه می کند.
 • هنگام جمع کردن بینی ، باید تقارن کامل بینی حفره های بینی انجام شود و اگر تنها کمی عدم تقارن وجود داشته باشد به دلیل پوست نازک بینی استخوانی ، این عدم ناهماهنگی به راحتی دیده می شود.

نکته !

مراحلی که از جراحی استخوانی شرح دادیم ، با بهره گیری از تکنیک باز بود. در صورتی که بینی استخوانی تحت دو تکنیک باز و بسته انجام می شود. اما از آن جا که پر طرفدار ترین و کم ریسک ترین تکنیک ، تکنیک باز است ، ما مراحل پروسه رینوپلاستی را با این تکنیک شرح دادیم.

نتیجه جراحی بینی استخوانی

 1. به طور معمول ظاهر بینی استخوانی دارای قوز و ارتفاع بیش از اندازه می باشد به همین دلیل جراح بینی سعی در کاهش ارتفاع بینی و رفع قوز بینی دارد.
 2. به دلیل اینکه بینی استخوانی ، غضروف بیشتری دارد و دارای پوست نازکی است برای فرم دهی بینی بسیار مناسب است و هیچ محدودیتی در فرم دهی ندارد.
 3. مهم ترین مزیت جراحی بینی استخوانی کوتاه بودن دوره نقاهت آن است .
 4. به دلیل ضخامت کم بینی ، تورم بینی خیلی سریع از بین می رود و نتیجه نهایی سریع تر از نتیجه عمل زیبایی بینی گوشتی مشاهده می شود.

اقدامات قبل از جراحی بینی استخوانی

برای اینکه فرآیند تغییر فرم بینی به ایمن ترین شکل ممکن انجام شده، در حین آن مشکلی بروز نکرده و نتایج به دست آمده از آن موفقیت آمیز باشد لازم است تا فرد برخی نکاتی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم را رعایت کرده و انجام دهد.

 • انتخاب بهترین جراح بینی در تبریز :

میزان تجربه و مهارت جراح زیبایی بینی یکی از فاکتورهای مهم در به دست آمدن بهترین نتیجه از جراحی زیبایی بینی می باشد. افراد باید زمان و دقت کافی را در انتخاب پزشک بینی شان صرف کرده و پزشکی را انتخاب کنند که سلامت آن ها را در اولویت قرار داده و با وجدان باشد.

 

جراحی بینی استخوانی

 

 • بازگو کردن انتظارات :

برای اینکه نتیجه فرآیند تغییر فرم بینی مورد رضایت شما واقع شود می بایست نتیجه حاصل شده با توقعات شما در تناسب باشد، به همین دلیل باید خواسته ها و نگرانی های خود از جراحی زیبایی بینی را به طور دقیق با بهترین جراح بینی تبریز مطرح نمایید. البته افراد باید این نکته را در نظر بگیرند که با توجه به شدنی و نشدنی ها و محدودیت هایی که در عمل زیبایی بینی وجود دارد اعمال تمام خواسته های آن ها امکان پذیر نیست و باید از جراحی بینی استخوانی توقعات منطقی داشته باشند.

 • انجام آزمایشات :

برای اینکه عمل زیبایی بینی ایمن باشد لازم است تا جراح و متخصص گوشو حلق و بینی خوب در تبریز از وضعیت سلامت بیمار به طور کامل آگاه باشد، به همین منظور از بیمار درباره بیماری هایی که در گذشته به آن ها ابتلا داشته یا در حال حاضر مبتلا می باشد، حساسیت های دارویی و غذایی و همچنین مصرف داروهای خاص سوال کرده و آزمایش هایی را برای او تجویز می کند که پاسخ صادقانه به سوال ها و انجام آزمایشات ضروری می باشد.

 • قطع مصرف دخانیات و داروهای خاص :

بیمار باید به مدت ۲ هفته پیش از جراحی بینی استخوانی ، مصرف داروهایی که با کاهش غلظت خون منجر به خونریزی در حین عمل می شوند، مکمل های گیاهی، دخانیات و نوشیدنی های حاوی الکل را قطع نمایند.

 • انجام عکسبرداری ها :

بهترین جراحان بینی به دنبال این هستند که بهترین فرم بینی را با توجه سلیقه بیمار و تناسبات صورت او انتخاب نمایند و این کار را با تهیه عکس از زوایای مختلف بینی و صورت و بررسی آن ها انجام می دهند، بنابراین لازم است تا عکسبرداری های تجویز شده را انجام داده و نزد پزشک خود ببرید.

جراحی بینی استخوانی

 • خوردن شام سبک :

برای جلوگیری از برگشتن مواد داخل معده به درون بینی و دهان در حین عمل بینی استخوانی ، بهتر است که افراد به مدت ۸ ساعت پیش از این جراحی زیبایی چیزی میل نکرده و شب قبل از جراحی بینی شامی بسیار سبک میل کنند.

 • استحمام :

بعد از انجام تغییر فرم بینی و به منظور حفاظت از ساختار جدید بینی بر روی آن چسب یا اسپلینت قرار می گیرد که افراد باید به مدت ۱ هفته از آن در برابر خیس شدن و جابجایی محافظت کنند به همین منظور افراد باید شب قبل از جراحی بینی استخوانی دوش بگیرند که تا چند روز نیازی به استحمام کردن نداشته باشند.

جراحی بینی استخوانی

عوارض جراحی بینی استخوانی

افرادی که عمل زیبایی بینی خود را نزد ، جراحان معتبر انجام داده اند ، دچار عارضه های کوتاه مدتی شده اند. این عارضه های کوتاه مدت ، کاملا طبیعی است و سبب فرآیند تهاجمی بینی ایجاد می شود. این عوارض شامل موارد زیر هستند :

 • تورم و التهاب
 • کبودی زیر چشم (گاهی وقت ها)
 • احساس سرگیجه (ناشی از داروهای بیهوشی)
 • حالت تهوع ( عوارض داروی بیهوشی)

توجه !

این عوارض کوتاه مدت است و پس از پایان دوره نقاهت از بین می رود. همچنین شما می توانید با انجام مراقبت های بعد از جراحی بینی ، مدت زمان و شدت این عارضه ها را کاهش دهید. اما در صورتی که پزشک متبحر رینوپلاستی را انجام ندهد ، ممکن است متقاضی با عوارض دیگر مواجه شود. این عوارض شامل موارد زیر هستند:

 • عفونت
 • عدم تقارن بینی
 • نرسیدن به فرم دلخواه
 • آسیب تنفسی
 • از دست دادن حس بویایی

توجه !

بهتر است پس قبل از انجام هر اقدامی تبحر ، تجربه و موفقیت پزشک انتخابی خود را بررسی کنید و پس از اطمینان کامل ، عمل زیبایی بینی خود را به دست بهترین جراح بینی تبریز بسپارید.

 

 

هزینه جراحی بینی استخوانی در تبریز

هزینه رینوپلاستی ارتباط مستقیم با دستمزد جراح بینی خوب در تبریز دارد. ولی دستمزد جراح رینوپلاستی تنها هزینه جراحی زیبایی بینی نیست و فردی که اقدام به عمل بینی استخوانی می کند باید هزینه های بیمارستان ، داروها و غیره را در نظر بگیرد . دستمزد جراح بینی بیشتری بخش از هزینه را تشکیل می دهد و هزینه های جانبی دیگر بخشی اندکی از هزینه هستند . پیش از جلسه معاینه هزینه دقیق به بیماران گفته نمی شود ؛ زیرا نوع بینی و مشکلی که باید برطرف شود در تعیین هزینه تاثیرگذار است. اما برای مطلع شدن از هزینه حدودی ، می توانید با شماره های مطب تماس بگیرید یا به صفحه رسمی اینستاگرام دکتر حمیرا رشدی مراجعه کنید.

مزایای جراحی بینی استخوانی با دکتر حمیرا رشدی

انجام جراحی بینی زیبایی بینی با برطرف کردن عیوب بینی موجب شده تا افراد از چهره خود رضایت بیشتری داشته باشند و این موضوع در اعتماد به نفس و زندگی اجتماعی و شخصی این افراد نیز تاثیرگذار است. در ادامه به سایر مزایای این جراحی خواهیم پرداخت :

 • اصلاح تقارن استخوان بینی

ایجاد تقارن در دو سمت بینی از مواردی است که باید در انجام جراحی بینی استخوانی نسبت به آن توجه شود. برخی افراد به دلیل مشکلات مادرزادی و یا آسیب دیدگی دارای بینی متقارنی هستند که با انجام این جراحی می توان این مشکل را برطرف نمود.

 • اندازه بهبود یافته بینی استخوانی

در بسیاری از موارد لازم است تا اندازه بینی تغییر داده شود تا با سایر اجرای صورت هماهنگی پیدا کند. در رینوپلاستی صرف نظر از نازک بودن و یا پهن بودن ، کوچک بودن و یا بزرگ بودن می توان اندازه بینی را تغییر داده و اصلاح نمود.

 • تغییر اندازه سوراخ های بینی

به کمک این جراحی می توان سوراخ های غیر متقارن و بسیار بزرگ را اصلاح کرده و بهبود بخشید.

 • خلق بینی زیبا

قوز بینی و نوک افتاده از اصلی ترین مشکلات بینی بوده که می تواند در زیبایی ظاهری تاثیر زیادی داشته باشد. به کمک عمل بینی استخوانی می توان ایرادات بارز بینی های استخوانی را برطرف نمود و با ایجاد قوس ملایم و نوک بینی سربالا زیبایی چندانی به آن بخشید.

 • بهبود تنفس

در فرآیند تنفس ، المان های زیادی دخیل هستند. داشتن سپتوم کج و یا پولیپ بینی از رایج ترین دلایل ایجاد اختلال در تنفس می باشد که همزمان با انجام جراحی زیبایی بینی قابل برطرف شدن می باشد. بهبود عملکرد تنفسی در کیفیت خواب ، انجام فعالیت های ورزشی و سایر فعالیت های فیزیکی تاثیرات مثبتی دارد.

 • خواب بهتر

بسیاری از افراد به دلیل مشکلاتی عملکردی بینی به آپنه خواب و خر خر کردن دچار هستند. بهره مندی از خواب راحت را می توان از دلایل دیگر جراحی بینی استخوانی در تبریز عنوان کرد.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button