بهترین جراح بینی در تبریز

بهترین جراح بینی در تبریز کیست ؟ افرادی که در تبریز زندگی کرده و قصد انجام جراحی بینی را دارند می خواهند بدانند که بهترین جراح بینی در تبریز چه کسی است.

افراد برای انتخاب بهترین جراح بینی در تبریز یا هر منطقه دیگری می بایست اطلاعاتی در رابطه با ویژگی های یک جراح بینی خوب و متبحر داشته باشند تا بتوانند بهترین جراح بینی را انتخاب کنند.

 

 

جراحی بینی با چه هدفی انجام می شود؟

جراحی بینی با توجه به نیاز بیماران با دو هدف درمانی و زیبایی انجام می گیرد.

 • جراحی زیبایی بینی : در این نوع از جراحی بینی ایراداتی که در ظاهر بینی وجود دارد برطرف می گردد.

ایرادات ظاهری بینی عبارتند از:

 • قوز بینی
 • غیرقرینه بودن سوراخ های بینی
 • بزرگ بودن نوک بینی
 • افتادگی نوک بینی

و غیره که وجود این مشکلات در بینی ، زیبایی بینی را تحت تاثیر قرار داده و موجب عدم تناسب بینی با سایر اجزای صورت می گردد.

 • جراحی درمانی بینی : در جراحی بینی با هدف درمانی ، ایرادات عملکردی بینی همچون پولیپ برطرف و درمان می گردد.

معیار یک جراح بینی خوب و نحوه انتخاب آن

 1. در جراحی بینی حفظ عملکرد طبیعی بینی را اولویت قرار می دهد.
 2. برای انجام جراحی زیبایی بینی با تلفیق اصول ریاضی و زیبایی شناسی بهترین فرم بینی که با دیگر اجزای صورت در تناسب می باشد را برای شخص در نظر می گیرد.
 3. زمان لازم را برای بررسی و معاینه فرد در نظر گرفته و در صورت نیار فرد برای انجام عکسبرداری و آزمایش، آن ها را برای او تجویز می کند.
 4. در رابطه با انتظارات فرد از عمل جراحی زیبایی بینی از او سوال می کند.
 5. با توجه به ویژگی های ذکر شده یک لیست از جراحان بینی منطقه خود تهیه کنید.
 6. با مراجعه به مطب جراحان بینی ، از آن ها درخواست نمایید تا نمونه کارهای جراحی بینی خود را نشان تان دهند.

به این ترتیب می توانید بهترین جراح بینی در تبریز یا هر منطقه دیگری را انتخاب نمایید.

انواع روش های جراحی بینی

به طور کلی انجام جراحی زیبایی یا درمانی بینی به دو صورت امکان پذیر است. این دو روش عبارتنداز:

جراحی بینی به روش باز و جراحی بینی به روش بسته.

تفاوت جراحی بینی باز و بسته

در جراحی بینی به روش باز برش ها در خارج و بخش بیرونی بینی ایجاد می شوند. محل دقیق آن ها در کلوملا یا همان تیغه میان دو سوراخ بینی می باشد. این در حالیست که در جراحی بینی بسته برش ها از داخل بینی و از طریق سوراخ های بینی ایجاد می شوند.

در جراحی بینی باز به دلیل ایجاد برش در کلوملا، پوست به راحتی از ساختار بینی جدا شده و جراح بینی دید کاملی به ساختمان بینی خواهد داشت. از این رو زمانی که جراحی از طریق روش باز انجام می شود امکان بروز عوارضی همچون نامتقارنی یا مشکلات تنفسی به حداقل خواهد رسید.

از آنجایی که در جراحی بینی به روش باز دید جراح کامل تر است ، امکان ایجاد تغییرات پیچیده تر بیشتر بوده و جراح می تواند تمام ایرادات ریز و درشت بینی را رفع کند. این در حالیست که در جراحی بینی به روش بسته دید جراح محدود بوده و به این خاطر بیشتر برای افرادی مناسب است که بینی آن ها ایراد چندانی ندارد.

در جراحی بینی به روش بسته میزان کبودی و تورم بینی نسبتا کمتر بوده و معمولا فرد دوران نقاهت کوتاه تری را تجربه می کند.

انواع بینی

یکی از مهم ترین فاکتور هایی که در نتیجه جراحی بینی بسیار تاثیرگذار است، میزان ضخامت پوست آن می باشد. زمانی که پوست بینی نازک تر است تغییرات ایجاد شده بیشتر ملموس می باشد اما زمانی که پوست بینی ضخیم باشد نمی توان تغییرات چندانی در بینی ایجاد نمود چرا که اصلا مشخص نخواهد شد.

بسته به اینکه میزان ضخامت پوست به چه اندازه است، بینی ها تقسیم بندی می شوند. هر چه پوست بینی نازک تر باشد بینی استخوانی و هر چه پوست آن ضخیم تر باشد، بینی گوشتی محسوب خواهد شد.

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی

بارز ترین تفاوت بینی استخوانی و گوشتی در میزان ضخامت پوست آن است. بینی استخوانی از پوستی نازک و بینی گوشتی از پوستی ضخیم برخوردار می باشد.

یکی دیگر از ویژگی های بینی استخوانی و گوشتی این است که بینی استخوانی ساختار بسیار محکمی داشته اما بینی گوشتی از غضروف ضعیفی برخوردار است.

بینی های استخوانی نتایج بسیار مطلوبی از جراحی بینی طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی کسب خواهند کرد اما بینی گوشتی تنها مجاز به انجام جراحی بینی طبیعی می باشد؛ چرا که به دلیل ضخیم بودن پوست بینی گوشتی هنر دست جراح به خوبی قابل مشاهده نیست و ممکن است تنها کمی نوک بینی گرد شود.

عوارض جراحی بینی

برخی از افراد به اشتباه گمان می کنند که در صورت انتخاب بهترین جراح بینی در تبریز یا شهر محل سکونت شان هیچ عارضه ای بعد از جراحی بینی در آن ها بروز نخواهد کرد، در صورتی که چنین نیست؛ بعد از جراحی بینی همچون هر روش جراحی اعم از زیبایی و درمانی؛ عوارضی در افراد ایجاد خواهد شد که طبیعی بوده و بخشی از روند عمل می باشد، البته مزیت جراحی بینی نسبت به دیگر جراحی ها این است که عوارض ناشی از آن به مراتب از سایر روش ها کمتر است.

برخی از عوارض ناشی از جراحی بینی عمومیت دارد و این بدین معنی است که همه بیمارانی که اقدام به انجام این جراحی زیبایی نموده اند به آن دچار خواهند شد همچون درد، تورم، احساس گرفتگی در بینی و کبودی. در حالیکه برخی دیگر فقط در شرایط ذیل در افراد بروز خواهد کرد:

 

بهترین جراح بینی در تبریز

 

عدم انتخاب یک جراح بینی خوب :

بهترین جراحان بینی به دلیل آشنایی کامل با آناتومی و ساختار بینی و همچنین داشتن مهارت و تجربه کافی، بهترین نتایج از جراحی بینی را رقم خواهند زد.

بیشتر شکایات بعد از جراحی بینی مربوط به عدم رضایت افراد از فرم بینی و تغییرات صورت گرفته می باشد که به طور معمول به دلیل عدم انتخاب یک جراح بینی خوب اتفاق می افتد.

البته باید خاطر نشان شد که همیشه جراح مقصر نیست، در برخی موارد این نارضایتی ها به دلیل وسواسی بودن بیمار، ابتلای او به اختلالاتی همچون خود بد شکل پنداری و داشتن توقعات غیر معقول بیمار از نتیجه جراحی بینی است.

عدم رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی :

یکسری نکات وجود دارند که افراد با رعایت آن ها به نتایج مطلوب تری از جراحی بینی دست خواهد یافت، بدیهی است که عدم توجه به این نکات موجب بروز برخی عوارض در بینی افراد خواهد شد.

جراحی بینی با لیزر

امروز لیزر پیشرفت بسیاری در همه زمینه ها داشته، این در حالیست که با وجود تمام این پیشرفت ها هنوز قادر نیست که در ساختمان بدن برشی ایجاد نماید. بنابراین به این تبلیغات توجه نکنید چرا که تنها جنبه تبلیغاتی داشته و قابل اعتماد نیستند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button